اخبار ارز
پایگاه خبری ارز در ایران

نهنگ اسرار آمیز نوسانات قیمت بیت کوین در سال 2017

7

تحلیلگران که قبلاً ادعا می کردند گاو نر بیت کوین Bitcoin (BTC) در سال 2017 دستکاری شده است ، اکنون ادعا می کنند که یک نهنگ در بازار ارز دیجیتال مسئولیت این دستکاری را بر عهده داشته است.

به گفته اخبار ارز دیجیتال بلومبرگ ، پروفسور جان گریفین ، دانشگاه تگزاس و امین شمس ، دانشگاه ایالتی اوهایو ، یک موجود ناشناس در Bitfinex قادر به دست کاری افزایش قیمت BTC است در حالی که زیر آستانه های خاصی قرار می گیرد.

براساس این گزارش ، نویسندگان معاملات Tether و Bitcoin را از اول مارس 2017 تا 31 مارس 2018 بررسی کردند و نتیجه گرفتند که خرید بیت کوین در Bitfinex هر زمان که ارزش بیت کوین به شدت کاهش می یابد افزایش می یابد.

دانشگاهیان ادعا می كنند كه این الگوی فقط در دوره های بعد از چاپ تتر ، هدایت شده توسط یك دارنده حساب بزرگ ، وجود دارد و در مورد سایر مبادلات نیز رعایت نمی شود. علاوه بر این ، به گفته آنها ، شبیه سازی ها نشان می دهد که این الگوهای بسیار بعید به دلیل احتمالات نیست.

مطابق گفته بلومبرگ ،

“این نهنگ پخش كننده بزرگ یا یك شركت بزرگی است که تأثیر قیمت بسیار بزرگی روی بیت کوین اعمال كرده است كه در جریان های حاصل از سایر معامله گران ارزهای دیجیتال کوچک مشاهده نمی شود.” .

نمودار قیمت بیت کوین:

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

در گزارشی آمده است كه تتر این ادعاها را رد كرد ، در حالی كه ژنرال مشاور استوارت هوگنر در بیانیه ای اظهار داشت كه این مقاله “اساساً ناقص است” زیرا براساس یك مجموعه داده های كافی استوار است.

همانطور که در ماه اکتبر گزارش شد ، دادخواست اصلی اقدام طبقاتی علیه Bitfinex و Tether تشکیل شده است. این دادخواست ادعا می کند که Bitfinex و Tether در بازار رمزنگاری و سودآوری دستکاری کرده اند و باعث “بزرگترین حباب مالی در تاریخ بشر” شده اند. شاکیان تأکید می کنند که احتمالاً مسئولیت متهمان نسبت به طبقه فرضی از 1.4 تریلیون دلار آمریکا فراتر رفته است.

به وقت گرینویچ (08:04 UTC) ، بیت کوین 9،234 دلار است و در 24 ساعت گذشته  0.5٪ کاهش یافته است.

 

تهیه و ترجمه: گروه نویسندگان اخبار ارز دات کام

منبع اخبار ارز دیجیتال کریپتونیوز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.