اخبار ارز
پایگاه خبری ارز در ایران

چرا مبادلات ارز دیجیتال به سمت تجارت ترکیه خیز برداشته است؟

0

“هر ساله سرمایه گذاران بیشتری در بخش های ارز دیجیتال در قسمت تجارت ترکیه علاقه به سرمایه گذاری نشان می دهند.”

دولت ترکیه در نقشه راه اقتصادی 2019-2023 خود ارز دیجیتال صادره از بانک مرکزی را درج کرده است.

تجارت ترکیه بیستمین اقتصاد بزرگ جهان است. این ممکن است بخاطر رئیس جمهور مقتدر این کشور ، رجب طیب اردوغان ، چهره ای بین المللی باشد ، اما قرار است برای صنعت جهانی رمزنگاری اهمیت فزاینده ای پیدا کند.

در حال حاضر ، حجم معاملات بیت کوین (BTC) تجارت ترکیه (لیر ترکیه) نسبت به سایر ارزهای مهم فیات نسبتاً اندک است ، اما اخبار اخیر حاکی از آن است که شرکت های وابسته به رمزنگاری در حال ارایه دیدگاه های خود در مورد کشور اوراسیا هستند. در ماه اکتبر ، Huobi اعلام کرد که گزینه ای برای تجارت TRY برای tethers (USDT) تا پایان سال راه اندازی می شود ، در حالی که ارز دیجیتال Electroneum مبتنی بر تلفن همراه با سه اپراتور مخابراتی ترکیه توافق نامه ای را امضا کرد تا مردم بتوانند با استفاده از ETN هزینه های مخابراتی خود را بپردازند.

و با برنامه های دولت ترکیه برای معرفی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) تا سال 2023 ، این احتمال وجود دارد که ارز دیجیتال و بلاک چین باعث افزایش نقدینگی تجارت ترکیه در سال های آینده شود.

مالکیت رمزنگاری در تجارت ترکیه

طبق گزارش ها ، ترکیه یکی از علاقه مندان به ارز دیجیتال در جهان است. سال گذشته ، ING نظرسنجی را منتشر کرد که نشان می داد 18٪ از شهروندان ترکیه مورد بررسی ، در بازار ارز دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند ، که در مقابل تنها 9٪ از اروپایی ها و 8٪ از آمریکایی ها این آمار را به خود اختصاص داده اند.

به نظر می رسد وقتی اطلاعات Coin.Dance و CryptoComp نشان می دهد که بازار بیت کوین ترکیه نسبت به سایر بازارهای ملی بسیار ناچیز است ، باورپذیر است. به عنوان مثال ، داده های Coin.Dance مربوط به معاملات در بورس محلی LocalBitcoins P2P نشان می دهد که به طور متوسط ​​در هر هفته در سال 2019 (تاکنون) 11.2 بیت کوین در ازای لیرهای ترکیه معامله می شد ، در حالی که میانگین های هفتگی برای پوند انگلیس و دلار نیوزیلند (نمایندگی اقتصادی بسیار کوچکتر از ترکیه) به ترتیب 473 و 25 بیت کوین است.

نقش صرافی ها

با این وجود ، بررسی ها و شاخص های دیگر نشان می دهد که مالکیت رمزنگاری در ترکیه بسیار متداول است ، حتی اگر حجم معاملات برای TRY نسبتاً کم باشد. هنگامی که لیر ترکیه در اوت گذشته ارزش خود را کاهش داد ، Bitcoin.org گزارش داد که شاهد افزایش 42 درصدی بازدید کاربران از سوی استانبول بود ، در حالی که حجم معاملات در صرافی های ترکیه افزایش یافته است.

و مطابق با بررسی جهانی مصرف کنندگان Statista 2019 ، 20٪ از افراد مورد بررسی ترکیه اقدام به سرمایه گذاری مجدد در بازار ارز دیجیتال کرده اند و از نزدیک نتیجه یافته های تحقیقات قبلی ING را تکرار می کنند.

نقش ارز دیجیتال در تجارت ترکیه و سایر کشورها
نقش ارز دیجیتال در تجارت ترکیه و سایر کشورها

مسلماً باورنکردنی است كه 16 میلیون تورك ارز دیجیتال مختص به خود را دارند ، اما این واقعیت می تواند گویای علاقه ی شهروندان این کشور به سرمایه گذاری ارز دیجیتال در تجارت ترکیه است.

 

تهیه و ترجمه: گروه نویسندگان اخبار ارز دات کام

منبع اخبار ارز دیجیتال کریپتونیوز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.