اخبار ارز
پایگاه خبری ارز در ایران

سوفیا ربات انسان نمایی که ارزهای دیجیتال را می فهمد

1

این ربات انسان نما به نام سوفیا به نشست ” وب” بازگشت ،در آنجا شرکت کنندگان از این ربات سوالاتی را پرسیدند  ، از جمله سؤالاتی درباره فناوری بلاکچین و ارز دیجیتال .

به گزارش کوین تلگراف در تاریخ 6 نوامبر ، سوفیا در جدیدترین نسخه از اجلاس وب در لیسبون ، پرتغال به سخنرانی پرداخت ،در آنجا وی ضمن پاسخ دادن به سؤالات در مورد موضوعات مختلف ، درباره هوش مصنوعی و روباتیک صحبت كرد.

ربات انسان نما سوفیا
ربات انسان نما سوفیا

سوفیا ، که در ماه فوریه 4 ساله خواهد شد و از چهره های بازیگر مشهور سینما نقش آدری هپبورن الهام گرفته شده است ، ربات انسان نما در پاسخ به سوالی در رابطه با  نظرش در مورد بلاک چین، بیت کوین و ارزهای دیجیتال، گفت:

” من در مورد ارز های دیجیتال می دانم ولی خودم از آنها استفاده نمی کنم در حقیقت من از هیچ پولی استفاده نمی کنم “

برخلاف سالهای گذشته ، این روبات اظهارات بزرگی در مورد “برتری ماشین” یا پیش بینی های لازم مبنی بر “تسخیر شدن روبات ها بر جهان” نداد ، اما برای مخاطبان توضیح داد که چگونه هوش مصنوعی کار می کند ، در عین حال به مردم اطمینان داد که  تا برتری روبات هنوز راه دوری در پیش است .

سوفیا یکی از چندین ربات انسانی است که توسط هانسون روباتیک مستقر در هنگ کنگ ساخته شده است و از فناوری هوش مصنوعی تغذیه می شود و از پلاستیک پلیمری سبک به نام “frubber” (ترکیبی از “صورت” و “لاستیک”) بهره می برد.

توسعه دهندگان ربات سوفیا 

سینگولاریتی نت در ماه دی اعلام کرد با استارت‌آپ هارا (Hara) برای  استفاده از بلاک چین در مورد ارائه اطلاعات کاربری مانند قیمت غلات، کیفیت خاک و مالکیت زمین‌های کشاورزی همکاری های لازم را انجام خواهد داد .

سینگولاریتی نت، شرکتی فعال در صنعت هوش مصنوعی  می باشد که به دلیل  توسعه سوفیا و همکاری با هانسون رباتیکز مشهور شد . بن گوئرتزل (Ben Goertzel)، مدیر ارشد قسمت علمی هانسون و بنیان‌گذار و مدیرعامل سینگولاریتی م باشد.

بازنویسی و فراوری: گروه نویسندگان اخبار ارز دات کام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.