اخبار ارز
پایگاه خبری ارز در ایران

ساتوشی (کوچکترین واحد بیت کوین) وارد لغت نامه ی آکسفورد شد

7

ساتوشی (کوچکترین واحد بیت کوین) وارد لغت نامه ی آکسفورد شد

اخبار ارز: فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد (OED) در 9 اکتبر اعلام کرد که کلمه ساتوشی ، را با تعریف کوچکترین واحد ارزدیجیتال بیتکوین ( BTC ) به لغت نامه اضافه کرده است.

در به روزرسانی منتشر شده در وبلاگ این شرکت ، OED متذکر شد که این کلمه جدیدترین افزودنی در فرهنگ لغت است و ادعا می کند این کلمه برای اولین بار در هفت سال پیش استفاده شده است. در این اطلاعیه آمده است:

“یک ساتوشی کوچکترین واحد پولی در ارزدیجیتال بیت کوین است و به نام ساتوشی ناکاموتو ، توسعه دهنده (احتمالاً نام مستعار) بیت کوین نامگذاری شده است.”

اصطلاحات رمزنگاری در لغت نامه ها

اخبار ارز : این جدیدترین کلمه ی رمزنگاری است که در بخشی از اصطلاحات صنعت رمزنگاری به واژگان معتبر انگلیسی زبان اضافه شده است ، اما اولین بار نیست. در سال 2013، آکسفورد کلمه “بیت کوین”  را به عنوان یک کلمه، که تعریف آن را به عنوان “یک ارز دیجیتال که به وسیله آن معاملات را می توان بدون نیاز به بانک مرکزی انجام داد اضافه شده است.”

علاوه بر این ، در سال 2014 در دیکشنری آنلاین آکسفورد، طبق حکم جهانی در مورد اینکه آیا انگلیسی هست یا نیست، ارز دیجیتال را به عنوان یک کلمه انگلیسی پذیرفت.

ارزدیجیتال به عنوان ارز دیجیتالی این طور تعریف شده است که در آن از تکنیک های رمزگذاری, مستقل از یک بانک مرکزی به منظور تنظیم تولید واحدهای ارزی و تأیید انتقال وجه استفاده می شود.”

علاوه بر این ، ارز دیجیتال بیتکوین  در سال 2017, شبیه منبع آموزش آنلاین  Investopedia, به عنوان لغت سرمایه گذاری در دایرالمعارف نامیده شده است.

Www.cointelegraph.com        : منبع ترجمه

تهیه و ترجمه :   گروه نویسندگان اخبار ارز دات کام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.