افشا شدن راز یک شعبه راه آهن دولتی در اوکراین در مورد ماینینگ بیت کوین

0

ماینینگ بیشعبه ای از راه آهن اوکراین با استفاده از شبکه برق این ایالت به طور غیرقانونی ماینینگ  بیت کوین و ارز دیجیتال را راه اندازی کرده است.

براساس اعلامیه رسمی در تاریخ 15 نوامبر، Ukrzaliznytsya ، یک شرکت دولتی حمل و نقل ریلی در اوکراین است ، اظهار داشته است واحد راه آهن Lviv از برق خود برای اتصالات بیش از 100 قطعه دستگاه ماینر استخراج ارز دیجیتال بیت کوین ( BTC ) استفاده می کرده است.

بنا بر گزارش ها ، مزرعه ماینینگ شبکه برق این ایالت توسط وزارت امنیت Ukrzaliznytsia و دادستان های داخلی کشف شد.

همانطور که توسط مدیر دپارتمان امنیت اقتصادی و اطلاعات در Ukrzaliznytsia گزارش شده است ، این مزرعه توسط مسئولان واحد راه آهن Lviv سازمان دهی شده است.

تخمین تلفات برق در سال 2019 حدود 41K دلار بوده است

براساس این گزارش ، میزان تخمینی تلفات انرژی ناشی از استخراج این مزرعه بیت کوین غیرقانونی در راه آهن ، یک میلیون هرونیای اوکراینی (40 هزار و 700 دلار) در سال 2019 را به خود اختصاص داده است.

  Ukrzaliznytsia اظهار داشت ، از آنجا که صدور و پخش ارز دیجیتال در قلمرو اوکراین ممنوع است ، روند دادرسی کیفری برای این پرونده آغاز شده است. بنا به گزارش ها ، اطلاعات مربوط به این جرم به اداره پلیس ترنوپیل اداره مرکزی پلیس ملی در استان ترنوپیل ارسال شده است.

در این گزارش ، در زمان بازرسی ها ، قیمت بیتکوین حدود 208،000 هوروینیا (8،475 دلار) بود.

اخبار ارز دیجیتال, بیت کوین, ماینینگ در اوکراین
اخبار ارز دیجیتال, بیت کوین, ماینینگ

استخراج معادن ارز دیجیتال در اوکراین تصویب نشده است

در حالی که استخراج معادن ارز دیجیتال در اوکراین تصویب نشده است ، این صنعت تا به امروز در معرض تعدادی زیادی از تحقیقات نظارتی قرار گرفته است.

در آگوست سال 2019 ، سرویس امنیتی اوکراین اپراتورهای نیروگاه را به دلیل جاسازی دستگاه های ماینینگ کریپتو یا ارز دیجیتال در یک تأسیسات نیروگاه هسته ای داخلی دستگیر کرد. پیش از این ، طبق گزارش ها اعلام شد کارمندان پلیس در اوکراین نیز دستگیر شده اند که در هنگام انجام وظیفه اقدام به استخراج ارز دیجیتال می کنند.

در همین حال ، خدمات دولتی برای ارتباطات ویژه و محافظت از اطلاعات اوکراین در سال 2018 اعلام کرد هنوز برنامه ریزی جهت تصویب قوانین استخراج ارز دیجیتال اعلام نشده است.

این خبر در بحبوبه ی یک جلسه رسمی اعلام شد که مقامات اوکراین به زودی با صرافی بزرگ ارز دیجیتال بایننس که در ایجاد قوانین مرتبط ارز دیجیتالی در کشور مشاوره می دهد.

تهیه و ترجمه :  گروه نویسندگان اخبار ارز دات کام

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.