اخبار ارز
پایگاه خبری ارز در ایران

راه های اجرای گره بیت کوین شخصی

6

دو راه برای اجرای گره بیت کوین شخصی وجود دارد:

  • این کار را خودتان انجام دهید.
  • یک دستگاه پلاگین و دستگاه پخش بخرید.

پیش از این از مزایای گره بیت کوین شخصی صحبت کرده ایم اکنون به راه های ساخت آن می پردازیم:

راه اول ساخت گره بیت کوین شخصی:

گره بیت کوین شخصی را خودتان تنظیم کنید.

چندین شرکت مانند Lightning in a Box ، Nodl.it و Casa راه حل هایی را برای افراد و شرکت هایی ارائه می دهند که با آن ها می توانید راحت تر و سریعتر گره بیت کوین (Bitcoin) شخصی خود را راه اندازی کنید. همچنین می توانید از یک گره شبکه لایتنینگ ، سرور یکپارچه BTCPay برای پرداخت بیت کوین و بلاک چین از قبل همگام سازی این ارز دیجیتال استفاده کنید. با این حال ، در حالی که در وقت خود صرفه جویی می کنید و استرس کمتری برای ایجاد گره بیت کوین شخصی تجربه می کنید ، این دستگاه ها حداقل چند صد دلار هزینه بر هستند.

اگر تصمیم دارید به سراغ نرم افزار هسته بیت کوین بروید ، این مقاله همان چیزی است که شما باید بخوانید.

ملاحظات مهم برای ساخت گره بیت کوین شخصی

قبل از تنظیم موفقیت آمیز گره بیت کوین شخصی ابتدا باید الزامات خاصی را برآورده کنید. اگر سعی کنید گره کامل خود را بدون اینکه تمام جعبه ها را تیک بزنید ، اجرا کنید ، ممکن است کار کند اما به احتمال زیاد مشکل ساز خواهد بود و قبل از آنکه کار کند ، نیاز به تعدادی از اصلاحات دارد. برای این منظور ، بهتر است قبل از شروع مراحل تنظیم آماده شوید.

به کامپیوتر احتیاج خواهید داشت. اطمینان حاصل کنید که دستگاه آخرین نسخه سیستم عامل خود را اجرا کرده است. این برای امنیت خود شما است زیرا آخرین نسخه ها معمولاً دارای نسخه های ارتقاء یافته یا مواردی هستند که درمورد مسائل امنیتی قرار دارند.

همچنین به 200 گیگابایت فضای دیسک رایگان و همچنین 2 گیگ حافظه (RAM) احتیاج دارید.
اگر دستگاه شما فضای کافی ندارد ، حذف پرونده ها یا خرید یک دیسک سخت اضافی را در نظر بگیرید. شما به این فضا نیاز خواهید داشت زیرا اجرای یک گره بیت کوین به معنای بارگیری کل بلاک چین بیت کوین است. به یاد داشته باشید که فضای ذخیره شما باید با حداقل سرعت خواندن و نوشتن 100 مگابایت در ثانیه باشد.

اینترنت قوی و پرسرعت لازمه ی ساخت گره بیت کوین شخصی

برای راه اندازی و اجرای موفقیت آمیز گره بیت کوین شخصی ، به یک اتصال اینترنتی قوی و مطمئن نیز نیاز دارید. این از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. شما باید یک اتصال به اینترنت پهن باند بدون متر با سرعت بارگذاری حداقل از 400 کیلوبیت (50 کیلوبایت) در ثانیه بهره مند باشید. گره های کامل معمولاً بیش از 200 گیگ را بارگذاری می کنند و ماهانه 20 گیگ را بارگیری می کنند. راه اندازی اولیه به طور معمول از 195 گیگ استفاده می کند زیرا باید همگام سازی با بلاک چین را انجام دهید.

در آخر ، بهتر است گره بیت کوین خود را به طور مداوم اجرا کنید. با این حال ، اگر نمی توانید این کار را انجام دهید ، باید به آن اجازه دهید روزانه بیش از شش ساعت کار کند. اجرای گره بیت کوین بر آنچه شما می توانید با دستگاه خود انجام دهید تأثیر نمی گذارد و هنوز هم می توانید از آن به طور همزمان استفاده کنید. به یاد داشته باشید که تنظیم کننده محافظ صفحه نمایش خودکار را که در بیشتر سیستم عامل ها وجود دارد غیرفعال کنید تا اطمینان حاصل کنید که دستگاه شما هنگام اجرای گره خود به طور غیرعادی از کار نمی افتد.

راه دوم ساخت گره بیت کوین شخصی:

یک دستگاه پلاگین و دستگاه پخش بخرید

گره کامل این ارز دیجیتال از چندین سیستم عامل از جمله Windows ، Linux و macOS پشتیبانی می کند. بهتر است برای سهولت در استفاده از سیستم عامل که با آن بیشتر آشنا هستید. پس از تحقق الزامات سخت افزاری که در بالا ذکر شد ، شما آماده برای شروع فرآیند تنظیم خواهید شد.

می توانید نرم افزار هسته بیت کوین را به عنوان یک برنامه با رابط کاربری گرافیکی اجرا کنید یا تصمیم بگیرید که آن را به عنوان یک فرایند پس زمینه از طریق خط فرمان اجرا کنید. اگر با خط فرمان آشنایی ندارید ، بهتر است با GUI (رابط کاربری گرافیکی) بروید. می توانید GUI Bitcoin را از اینجا بارگیری کنید.

پس از بارگیری نرم افزار ، دستورالعمل های روی صفحه نمایش خود را اجرا و نصب کنید. فوری مشاهده خواهید کرد که از شما بخواهد در مورد دایرکتوری تصمیم بگیرید که داده های بلاک چین را ذخیره کنید. بهتر است گزینه “استفاده از فهرست پیش فرض داده ها” را بررسی کنید ، مگر اینکه ترجیح خاصی داشته باشید.

همچنین ممکن است دستگاه شما اجازه اتصال به اینترنت را بخواهد. تیک “بله” ضروری است تا گره شما بتواند با بقیه شبکه ارتباط برقرار کند. پس از این نرم افزار بارگیری بلاک چین را آغاز می کند. این یک روند طولانی است. بسته به سرعت اینترنت شما نیز می تواند روزها طول بکشد.

پیکر بندی تنظیمات شبکه

پس از اتمام بارگیری و همگام سازی ، باید تنظیمات شبکه خود را پیکربندی کنید تا مراحل تنظیم آن به پایان برسد. شما می توانید دستورالعمل های کامل را در Bitcoin.org دنبال کنید زیرا باید کامپیوتر خود را با یک آدرس IP استاتیک تنظیم کنید و همچنین روتر خود را پیکربندی کنید تا پورت 8333 را در پروتکل TCP / UDP تنظیم کند. این اجازه می دهد تا گره با شبکه بیت کوین ارتباط برقرار کند. پس از اتمام این کار ، گره بیت کوین شما رسماً اجرا می شود.

 

تهیه و ترجمه: گروه نویسندگان اخبار ارز دات کام

منبع اخبار ارز دیجیتال کریپتو نیوز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.