اخبار ارز
پایگاه خبری ارز در ایران

ماینرها در حال مهاجرت از ایران هستند

5

تعلل در مورد تصمیم هایی که برای ماینینگ ارزهای دیجیتال (بیت کوین) گرفته می شود دلیل بر آن بوده که نقش آفرینی در این حوزه از ایران گرفته شود و این درحالی است که کشورهای منطقه از حضور ماینرها استقبال می کنند و باعث افزایش مهاجرت شده است.

اخبار ارز و مهاجرت ماینرها
اخبار ارز و مهاجرت ماینرها

به گزارش اخبار ارز مجید حسینی نژاد یک عضو اتاق بازرگانی در گفتگو با ایسنا گفته است که همان طور که از ماه های پیش اعلام کرده ایم بیت کوین یک ظرفیت چشم گیر برای فعالیت و کار در ایران و ارز آوری برای کشور را دارا است وحتی با اینکه دیر در این زمینه اقدام کردن, ایران قادر است که نقش بسزایی در حوزه ماینینگ ارز های دیجیتال داشته باشد .

وی همچنین گفته است که از چند ماه پیش دولت به ارزهای دیجیتال اهمیت داد  ولی تکلیف ماینینگ معلوم نشد و در همچین فضایی خیلی از ماینرهای بیت کوین کار خود رامتوقف کردند ویا به دلیل غیرقانونی اعلام شدن این صنعت مورد بازخواست قرار گرفتند.

مستقل بودن ارزهای دیجیتال

در ادامه صحبت هایش با اظهار به اینکه بانک مرکزی برای تصمیم گیری در مورد ماینینگ ارز دیجیتال گزینه مناسبی نمیباشد اضافه کرد که اصلی ترین ویژگی  و نکته مثبت ارزهای دیجیتال مستقل بودن آن از بانک های مرکزی و دولت است و این مزیت است که میتواند به ایران برای عبور از فشار تحریم کمک قابل توجهی را داشته باشد وباعث جلوگیری از مهاجرت ماینرها شود.

حسینی نژاد بر این عقیده است که بانک مرکزی نقشی را ایفا نمیکند و از این رو عاقلانه نیست که از نهادی انتظار داشته باشیم در حوزه ای که اختیاراتش را محدود میکند، اجازه ی مجوز صادر کرده و  در رابطه با آن قوانین و ضابطه تعیین کند.

ارز های دیجیتال
ارز های دیجیتال

وی ایران را داری مزیت جغرافیای برای استخراج رمز ارزهای دیجیتال دانست و گفت :

“ما در ایران دسترسی به انرژی ارزان قیمت داریم و با توجه به اینکه در تمام سال امکان استفاده از حداکثر ظرفیت آن وجود ندارد، عملاً این انرژی به هدر می‌رود. اگر این انرژی تحت نظارت دولت به ارزهای دیجیتال انتقال پیدا کند، قطعاً می‌توان برای کشور درآمدزایی کرد و سرمایه‌گذاران مختلفی را به این سمت سوق داد.”

و در ادامه به موضوع اشاره داشت که تعلل درمورد تصمیم گیری قطعی و محکم  درباره ارزهای دیجیتال یک فرصت اقتصادی به شمار می رود وما شرایط فعالیت ماینرها را مشکل کرده ایم در حالی که ماینرها در فکر مهاجرت هستند و کشور های منطقه در حال جذب آنها هستند .

مهاجرت سرمایه گذاران

وی  اضافه کرد که در چند وقت قبل تعدادی از دستگاه های ماینینگ به قزاقستان برده شده و این روند در ماه های گذشته ادامه پیدا کرده و اگر به همین منوال پیش برود بخشی از سرمایه گذاران این حوزه ایران را ترک میکنند و اینها در حالی است که بیت کوین اکنون می تواند یک سری از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند … نباید این فرصت را ازدست بدهیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.