ایران برای اعلام عملیات ماینینگ غیرقانونی ارز دیجیتال جایزه می دهد

4

خبرنامه ایران PressTV در تاریخ 13 نوامبر گزارشی اعلام کرد که مقامات ایران به هر کسی که عملیات ماینینگ غیرمجاز را در این کشور به مقامات زیربط اطلاع دهد، جایزه ای را به عنوان پاداش اعطا می کند.

سخنگوی وزارت نیرو ضمن مصاحبه با خبرنامه محلی IRIB News ، و نشان دادن برنامه های جدید قیمت گذاری برق برای معدنچیان ، از این برنامه اعطای جایزه نیز خبر داد.

مصطفی رجبی ، سخنگوی این خبر ، دیروز اظهار داشت: افرادی که با استفاده غیرقانونی از برق یارانه ای عملیات ماینینگ ارز دیجیتال را انجام می دهند، افشا می کنند ، تا 20 درصد از مبلغ خسارت را دریافت می کنند.

رجبی به خبرنگاران اعلام کرد که مقررات جدید به این گونه وضع شده است که ماینر های ارز دیجیتال در ایران در ساعات اوج مصرف برق به هیچ عنوان اجازه فعالیت ندارند.

جناب رجبی همچنین اظهار داشتند:  9،650 ریال (0.29 دلار) در هر کیلووات ساعت ​​قیمت متوسط نیروی برق برای معدنچیان خواهد بود ، زیرا این قیمت مصوبه برای صادرات برق است. وی توضیح داد: این قیمت تعیین شده نصف قیمت آن در ماه های سردتر و چهار برابر بیشتر در ماه های گرم خواهد بود چرا که قیمت مصرف برق به دلیل هوای گرم افزایش می یابد.

اخبار ارز دیجیتال در ایران
اخبار ارز دیجیتال در ایران

مخالفت ایران با استخراج غیرقانونی ارز دیجیتال

مقررات اخیر صنعت رمزنگاری در کشور با مخالفت عملیات ماینینگ غیرقانونی دنبال شده است. همانطور که Cointelegraph در 1 اوت گزارش داد ، پلیس استانی ایران فردی را به اتهام قاچاق دستگاه های ماینینگ ارز دیجیتال در داخل کشور دستگیر کرد.

ایران با توجه به احتمال ثبت سالانه عملیات ماینینگ ارز دیجیتال در ماه سپتامبر ، به طور فزاینده ای استخراج ارز دیجیتال را تحت نظارت و قوائد خود قرار داده است.

مقررات استخراج ارز دیجیتال ایرانی برای عملیات داخلی کاملاً منفی نیست. در ماه سپتامبر ، سازمان امور مالیاتی ملی ایران اعلام كرد كه شركت های معدنی داخلی در صورت موافقت با بازپرداخت درآمدهای خارج از كشور می توانند واجد شرایط مشمول معافیت مالیاتی باشند.

تهیه و ترجمه :  گروه نویسندگان اخبار ارز دات کام

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.