اخبار ارز
پایگاه خبری ارز در ایران

امضای قرار داد هواوی با واحد تحقیقات ارزهای دیجیتال بانک مرکزی چین

0

شرکت هواوی غول ارتباطات و فناوری الکترونیکی چندملیتی با بانک مرکزی چین بانک خلق چین (PBoC) توافقنامه همکاری استراتژیک امضا کرده است.

براساس بیانیه ای از کانال WeChat, هواوی در 4 نوامبر ، Yifei معاون فرماندار PBoC نیز در امضای توافق نامه همکاری تحقیقاتی فناوری بین هواوی و موسسه تحقیقاتی ارز دیجیتال PBoC در دفتر مرکزی هواوی در شنزن شرکت کرد.

در این اطلاعیه جزئیاتی درباره توافق نامه ، یا اینکه این توافق نامه شامل تحقیقات مشترک در مورد  فناوری بلاک چین یا ارزهای دیجیتال است ذکر نشده است.

هواوی به زمان درخواست خبر های مطبوعاتی به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر در این مورد هنوز پاسخ نداده است.

امضای قرار داد هواوی و بانک مرکزی چین
 امضای قرار داد هواوی و بانک مرکزی چین

هواوی در فضای بلاک چین فعال است

هواوی طی چند سال گذشته به طور جدی قابلیت های بلاک چین خود را توسعه داده است. در آوریل سال 2018 ، این شرکت پلتفرم سرویس بلاک چین مبتی بر Hyperledger خود را راه اندازی کرد.

در ماه ژوئن ، این شرکت در نظر داشت راه اندازی خدمات بلاک چین را در آمریکای لاتین آغاز کند.

در یک گفتگو با Cointelegraph برزیل ، یک مدیر اجرایی ناشناس هواوی در کنفرانس CIAB Febraban در تاریخ 11 ژوئن گفت که محصولات و خدمات دارای قابلیت بلاک چین ممکن است در آینده نزدیک در این قاره در دسترس باشد.

چین با اشتیاق توسعه بلاک چین و ارز دیجیتال را دنبال می کند

در طول چند سال گذشته ، دولت چین هیچ زمانی را برای دنبال کردن توسعه و نوآوری blockchain در داخل کشور از دست نداده است ، زیرا او به عنوان رهبر جهانی در فن آوری های جدید در بازارهای توزیع شده ، پیشرو جهانی است.

بانک مرکزی چین در ژوئن سال 2017 موسسه تحقیقات ارزهای دیجیتال را تأسیس کرد و تلاشهای خود را در زمینه فناوری بلاک چین و فین تک متمرکز کرد.

در ژوئن سال 2019 ، Cointelegraph گزارش داد که چین با توجه به تعداد ثبت اختراعات ثبت شده در هر کشور ، در حال رقابت با ایالات متحده آمریکا است.

شی جین پینگ رئيس جمهور چین به تازگی جلسه ای در کمیته دفتر سیاسی, کشور خود را به سرعت بخشیدن به پذیرش فن آوری بلاکچین دعوت کرده است. او گفت:

“ما باید از blockchain به عنوان یک پیشرفت مهم برای نوآوری مستقل از فن آوری های هسته ای استفاده کنیم ، مسیرهای اصلی را روشن کنیم ، سرمایه گذاری را افزایش دهیم ، روی تعدادی از فناوری های کلیدی تمرکز کنیم و توسعه بلاک چین و نوآوری های صنعتی را تسریع کنیم.”

تهیه و ترجمه :  گروه نویسندگان اخبار ارز دات کام

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.