اخبار ارز
پایگاه خبری ارز در ایران

حرکت بزرگ بلاک چین هنگ‌کنگ

3

از امروز , مبادلات ارز دیجیتال می‌تواند در چین از سوی کمیسیون اوراق بهادار و آینده هنگ‌کنگ ( SFC ) تنظیم شود , چرا که یک چارچوب برای تبادل بلاک چین (Blockchain) در این کشور منتشر شده است .

اشلی آلدر ، مدیر اجرایی SFC ، امروز در یک کنفرانس fintech در هنگ‌کنگ گفت که قوانین جدید ، جنبه‌های مربوط به بازداشت ، قوانین مبارزه با پولشویی و دستکاری بازار را پوشش می‌دهد ، علاوه بر مسائل مربوط به صنعت بلاک چین.

وی گفت:

” و همچنین در مورد بسیاری از مفاهیم جدید که به آن‌ها عادت داریم ، مثل کیف پول داغ و سرد ، چنگال ، airdrops و امثال آن از صفر شروع خواهیم کرد.”

وی افزود :

” ما همچنین معیارها برای پلتفرم ها را برای تصمیم‌گیری درباره گنجاندن یک ارز دیجیتال جدید برای تجارت تعیین خواهیم کرد .”

 

هنگ‌کنگ کار اصلی بلاک چین را انجام می‌دهد .

براساس گزارش “آلدر ” ، کمیسیون ” تعداد زیادی از اپراتورهای پایگاه‌های اطلاعاتی را مورد بررسی قرار داد و به این نتیجه رسید که ” برخی از آن‌ها را می‌توان توسط ما قابل کنترل است.”

با این حال ، مدیر عامل تاکید کرد که آن‌ها اطمینان حاصل خواهند کرد که اپراتورهای پلت فرم می‌توانند تنها خدمات را به سرمایه گذاران حرفه‌ای ارائه دهند، و سپس تنها کسانی که می‌توانند ثابت کنند که در حال حاضر دانش کافی از سرمایه‌گذاری در حوزه بلاک چین را دارند اجازه سرمایه گذاری خواهند داشت .
هیو مددن ، مدیرعامل BC Group در هنگ‌کنگ ، به رویترز گفت :

“این اعلامیه ” یک لحظه مهم برای خدمات مالی در آسیا و نقاط دیگر برای افزایش پذیرش ارزهای دیجیتالی به عنوان نوع جدیدی از ابزارهای مالی ” است .

در همین حال ، وی همچنین تأکید کرد که SFC ” بسیار نگران ” در مورد پلتفرم ها است که قراردادهای آتی املاک و مستغلات را به مردم عرضه می‌کند ، به خصوص قراردادهایی که بسیار اهرمی هستند .

بنابراین ما یک بیانیه دوم را منتشر خواهیم کرد که سرمایه گذاران را به این خطرات آگاه می کند .

وی گفت :

” همچنین روشن می‌سازد که کسانی که آینده ارز دیجیتال را پیشبینی، ممکن است یک فعالیت غیر قانونی را انجام دهند .”

این بیانیه قبلا ً صادر شده‌است .
در اوایل امروز ، اعلام شد که برنامه‌ریز دولتی چین ، کمیسیون توسعه و اصلاح ملی چین، بیت کوین ( BTC ) را از فهرست صنایعی که ممکن است حذف شوند حذف کرده‌است .

تمامی این موارد بر روی پاشنه‌های SFC  اخیر از سوی Xi Jinping ، رئیس‌جمهور چین ، برای تسریع توسعه تکنولوژی بلاک چین به دلیل اهمیت آن ” در دور جدید نوآوری تکنولوژیکی و تحول صنعتی ” چین ، داغ است .

تهیه و ترجمه: گروه نویسندگان اخبار ارز دات کام

منبع اخبار ارز دیجیتال کریپتونیوز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.