اخبار ارز
پایگاه خبری ارز در ایران

فیس بوک هشدار می‌دهد که چین در ماه می ” جهان ” را با یوآن ” زیر و رو می کند”.

1

هشدار فیس بوک : چین در ماه می ” جهان ” را با یوآن دیجیتال ” زیر و رو می کند” .

رئیس بلاک چین فیس بوک ، دیوید مارکوس به واشنگتن هشدار داده‌است که توقف راه‌اندازی آلتکوین لیبرا به چین کمک خواهد کرد تا یک مزیت رمزنگاری در دنیای ارز دیجیتال از میان برود.

مارکوس در اخبار ارز دیجیتال بلومبرگ اظهار داشت:

” در پنج سال آینده، اگر پاسخ خوبی در قبال لیبرا نداشته باشیم، اساساً چین با ارز دیجیتال جدید خود یعنی یوآن دیجیتالی دنیا را زیر و رو خواهد کرد.”

تنظیم کنندگان آمریکایی بارها از فیس بوک درخواست کرده‌اند تا سال ۲۰۲۰ پیشنهاد خود برای لیبرا، ارز دیجیتال فیس بوک را متوقف کنند. آن‌ها حاضر به اجرای قوانین جدیدی هستند که ممکن است ایالات‌متحده را به طور گسترده به روز رسانی کنند، از جمله “فن‌آوری بزرگ و خارج از لایحه مالی”.

مارکوس در پاسخ گفت که مسدود کردن پروژه فیس بوک می‌تواند بر قانونگذاران آمریکایی اثر معکوس داشته باشد، با این حال، به عنوان چین و دیگر کشورها در حال منحرف ساختن پشت‌پرده پروژه‌های فیات و ارز دیجیتال هستند که می‌توانند به طور موثر کنترل دلار بر اقتصاد جهانی را به پایان برسانند.

مارکوس به تنظیم کنندگان آمریکایی هشدار داد که:

” داشتن یک بخش کامل از جهان به طور کامل از تحریم‌های ایالات‌متحده علیه چین جلوگیری می کند – و یک واحد پول ذخیره دیجیتالی جدید [بدون هیچ جایگزین] را در جهان تزریق می کند.”

اخبار ارز دیجیتال بلومبرگ همچنین به نقل از “رهبر سابق” و “پیشگامان بانک مرکزی چین” گفت که هدف از پروژه این کشور حفظ چین از اتخاذ یک استاندارد، مانند بیت کوین، طراحی‌شده و تحت کنترل دیگران است.

وجود لیبرا یا عدم حضور آن، مسئله این است.

در همین حال، به نظر می‌رسد که لیبرا در نهایت متحدانی در پارلمان آمریکا پیدا کرده است. یک سناتور جمهوری‌خواه از داکوتای جنوبی، مایک راوندز، یکی از اعضای کمیته بانکداری مجلس سنا، نامه‌ای به Anchorage Libra Anchorage نوشت و از شرکت‌هایی که در حال بازگشت به ارز دیجیتال آتی فیس بوک هستند، ابراز حمایت کرد.

راوندز که از سال ۲۰۱۴ در مجلس سنا خدمت کرده‌است، نامه خود را به همه اعضای دیگر شورای حکومت لیبرا تایید کرد. او در یک انتقاد غیرمستقیم از حملات مجلس سنا و مجلس در ماه‌های اخیر، نوشت:

” اجتناب از یک راه‌حل جدید که می‌تواند بیشتر آمریکایی‌های آسیب‌پذیر را به سیستم خدمات مالی ما مرتبط کند، مایه تاسف خواهد بود.”

راوندز افزود که ایالات‌متحده در خطر قرار گرفتن در سایر نقاط جهان، با استفاده از کاربرد و زیر ساخت‌ها در مناطقی مانند آفریقا که در حال حاضر از آمریکا پیشی گرفته است، در خطر جدی قرار دارد.

وی همچنین مخالفان “لیبرا” (ارز دیجیتال فیس بوک ) را از سوی سیاستمداران هم‌کار، “گیج‌کننده” خواند و سیستم قانونی آمریکا را تحت عنوان “کهنه و غیرقابل‌انعطاف” خواند.

 

منبع ترجمه- https://cryptonews.com/

تهیه و ترجمه: گروه نویسندگان اخبار ارز دات کام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.