اخبار ارز
پایگاه خبری ارز در ایران

حرکت احتمالی اتحادیه اروپا بر مسدود سازی ارز دیجیتال فیسبوک

1

اتحادیه اروپا در مورد تعهد خود مبنی بر مسدود سازی ارز دیجیتال فیسبوک لیبرا ، دوبرابر خواهد شد, این در حالتی است که تصور شود این پروژه “خطرات غیرقابل کنترل یا بیش از حدی ” را ارائه دهد.

پیش نویس این سند که در جلسه وزرای دارایی اتحادیه اروپا در این جمعه مورد بحث قرار می گیرد ، بیان می کند که “همه گزینه ها باید روی میز باشند” – از جمله موانع پیشرفت آن در بازار است. این خبر توسط سایت سیاسی اتحادیه اروپا EurActiv در تاریخ 6 نوامبر گزارش شده است.

عدم شفافیت لیبرا تصمیم را غیرممکن می کند

متن اولیه ی این سند که توسط فنلاند تهیه شده است، در حال حاضر ریاست جمهوری به مدت شش ماه مدیریت شورای اتحادیه اروپا را در اختیار دارد.

گذشته از تأکید بر این که جلوگیری از توسعه پروژه یک معیار احتمالی باقی مانده است ، در این سند آمده است که تا زمانی که همه چالش ها و خطرات شناسایی و مقابله نشود ، “لیبرا و ابتکارات مشابه” نباید در اتحادیه اروپا شروع به کار کنند و این موجب مسدود سازی ارز دیجیتال فیسبوک می شود.

در حال حاضر ، عدم شفافیت در مورد لیبرا رسیدن به نتیجه گیری قطعی در مورد چگونگی و روش اعمال چارچوب نظارتی موجود در اتحادیه اروپا را غیرممکن می کند

این در حالی است که دو پرسشنامه قبلاً توسط کمیسیون اروپا در فیس بوک ارائه شده بود، که هدف آن جمع آوری اطلاعات بیشتر درباره این پروژه ( مسدود سازی ارز دیجیتال فیسبوک ) بوده است.

در این سند آمده است كه تنظیم كنندگان و قانون گذاران اتحادیه اروپا باید سریع عمل كنند اما باید به طور مساوی اطمینان حاصل كنند كه هرگونه قوانین جدید مبتنی بر “مدارك صحیح” و “اصول كلی” است كه برای همه كلاهبرداری های آینده نگر قابل اجرا خواهد بود.

لیبرا و ارزهای دیجیتال “بسیار خطرناک” تلقی می شوند

در مصاحبه ای که امروز، 6 نوامبر منتشر شد ، رئیس دبیر مالی شورای مالی رومانی ، دانیل دایانو ، لیبرا را “بسیار خطرناک” توصیف کرد.

وی با بیان اینکه سیاست های بانک های مرکزی بی اثر است ، گفت: با وجود میلیاردها کاربر پیش بینی شده ، تقریبا میزان بالایی از سیستم پولی را می شکند.”

دایانو فراتر از ارزهای دیجیتال و ارزهای متقابل ، که باید بسیار دقیق تنظیم شوند ، ادامه داد و اظهار داشت که اگر بانک های مرکزی بخواهند با موفقیت سیاست های خود را اجرا کنند ، اقدامات سختگیرانه برای مسدود سازی ارز دیجیتال فیسبوک ضروری خواهد بود:

وی گفت:

“من برای تنظیم بسیار شدید بازارهای سرمایه ، یا آنچه که تحت عنوان بانک داری سایه خوانده می شود ، نگران هستم. در آینده ، سیاست های پولی ترکیبی از هدف گذاری تورم عملی و کنترل کل سرمایه ها خواهد بود زیرا ما در تلاش هستیم تا حرکت پول را در اقتصاد متوقف کنیم. “

نکته مهم این است که ظهور لیبرا باعث شده است که E.U از راه اندازی ارز دیجیتالی بانک مرکزی در کل بلوک استفاده کند.

تهیه و ترجمه :   گروه نویسندگان اخبار ارز دات کام

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.