اخبار ارز
پایگاه خبری ارز در ایران

کمیسیون بورس آمریکا در مورد  ETF بیت کوین اطلاعیه میدهد.

5

کمیسیون «بورس و اوراق بهادار» ایالات‌متحده درباره طرح ETF بیت کوین که در تاریخ ۲۸ نوامبر برگزار شد، اطلاعیه ای را انتشار داده است درخواست ابتدا اول به واسطه شرکت سرمایه‌گذاری VanEck و شرکت SolidX، که دررابطه با نرم‌افزارهای بلاک چینی و خدمات اقتصادی کار میکنند  بازگو شده بود .

ETF چیست ؟

در رابطه با ETF  در ابتدا توضیحاتی بدهیم که در چه مورد هستش و دقیقا چه کاربردی دارد ؟

ای‌تی‌اف‌ها اساسا نوعی دارایی برای سرمایه‌گذاری هستند و به عنوان اوراق بهادار تقسیم بندی  می‌شوند.

کسانی که دارای ای‌تی‌اف هستند از سود و زیان یک دارایی بدون داشتن واقعی آن بهره‌مند می‌شوند.

 

 

ETF بیت کوین
ETF بیت کوین

ETF بیت کوین

 

یک ETF بیت کوین صندوقی است که داخل آن مقدار زیادی بیت کوین هست و سهام‌های آن صندوق براساس قیمت آن بالا و پایین می‌شوند و سرمایه گذاران می‌توانند بدون فرایندهای پیچیده صرافی‌ها و تجارت‌های بدون قانون، با استفاده از ETF تبادلات خود را به سرانجام برسانند.

 

طبقه اطلاعیه ای که منتشر شده است نمایندگان این دو شرکت، و همچنین نمایندگان بورس شیکاگو با اعضای بخش‌های مختلف کمیسیون بورس و اوراق بهادار به تبادل و بحث با یکدیگر پرداختند

نمایندگانی از بخش‌های اقتصادی، مالی، امور بازارها و تبادلات، آمار و مجمع عمومی این کمیسیون حضور داشتند .

دو شرکت SolidX و VanEck طرح درخواست فعالیت قانونی ETF بیت کوین را که در بورس شیکاگو به ثبت رسیده بود را داده بودند

موضوع اصلی این اطلاعیه و بحث مقایسه بیت کوین با کالاهای دیگری مانند نفت خام، طلا و نقره بود. چراکه کالاهای مذکور در حال حاضر ETF خود را برای معاملات دریافت کرده‌اند.

آنها در بحث پیش آمده بر سر موضوع بیت کوین و دیگر کالاهای موجود در ETF  دچار اختلاف نظر بودند ارز دیجیتال نیز مانند طلا و نقره می‌تواند جایگزین پول شود، چراکه دارای ارزش است. از طرف دیگر برخلاف نفت خام، یک محصول تماماً صنعتی  نمی باشد.

 

بیت کوین متهم شده که در هیچ‌یک از صرافی‌های خود از تمرکز سرمایه برخوردار نیست. در این نشست عنوان شد که «معامله گران باید سرمایه‌های خود را در چندین پلتفرم تبادل، سرمایه‌گذاری کنند تا به‌وسیله جابجایی‌های مقطعی به سود برسند.»

بیت کوین
بیت کوین

آربیتراژ

آربیتراژ یعنی کسب سود از اختلاف قیمت در دو یا چند بازار. سود آربیتراژی زمانی حاصل می‌شود که یک دارایی به طور همزمان در دو بازار مختلف یا در موارد خاص با دو قالب متفاوت از یکدیگر به مصرف کنندگان عرضه شود.

آربیتراژ در ارز دیجیتال در مقایسه با دیگر کالاها، یک مزیت محسوب می‌شود و این مسئله باعث به وجود آمدن وحدت در سطح جهان  در استفاده از این ارز خواهد شد. چرا که بازارهای محلی و منطقه‌ای، نیمه‌مستقل‌اند و این مسئله باعث به وجود آمدن چنددستگی در چنین بازارهایی می شود.

 

اوایل هفته جاری میلادی نیز VanEck اعلام کرد که همکاری جدیدی را با بازار بورس نزدک آغاز می‌کند

 

نزدک دومین بازار بورس بزرگ دنیاست.

بازنویسی و فراوری: گروه نویسندگان اخبار ارز دات کام

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.