اخبار ارز
پایگاه خبری ارز در ایران

فیات دیجیتال کره جنوبی و بانکداری بلاک چین

0

بسیاری بر این باورند که ارز دیجیتال چین به زودی منتشر می شود ، اما کره جنوبی ، یکی از نزدیکترین همسایگان پادشاهی میانه ، همه چیز را رد کرده‌است – و اظهار می دارند که انتشار فیات دیجیتال کره جنوبی هنوز دور به نظر می آید. هرچند ، در بخش خصوصی ، سرعت نوآوری بانکداری بلاک چین در راستای صدور ارز دیجیتال همچنان تشدید می شود.

بانک کره (BOK) اظهار داشته است که:

“تقریباً نیازی به فیات دیجیتال کره جنوبی نیست.”

اخبار ارز دیجیتال Per Newsis ، رئیس بخش خدمات مالی BoK ، Hong Kyung-sik دیدگاه های خود را ابراز کرد که سایر نهادهای نظارتی بین المللی گفته اند که فیات دیجیتال کره جنوبی رایج بانک مرکزی (CBDCs) در کشورهای در حال توسعه بسیار موثر خواهد بود و هیچ جایی در اقتصاد کشورهای توسعه یافته نداشته است.

هونگ گفت :

“کشورهای بزرگ در پی انتشار لیبرا فیس بوك ، در مورد صدور فیات دیجیتال کره جنوبی CBDC صحبت می كنند ، اما بعید است كه در آینده نزدیک پول نقد به طور كامل ناپدید شود و احتمال صدور CBDC ها به زودی بسیار كمی است.”

وی همچنین تأکید کرد که کره جنوبی زیرساخت های پرداخت و تسویه حساب پیشرفته را دارد ، از جمله شبکه های تسویه حساب مالی و ارائه دهندگان کارت اعتباری:

“ما همچنین روشهای پرداختی متنوعی را در دسترس داریم. به همین ترتیب ، نیاز به صدور CBDC کم نیست.”

اما به نظر می رسد که بخش خصوصی کره جنوبی خیلی سریع عجله دارد تا راه حل های مبتنی بر بلاک چین را در صنعت بانکداری اتخاذ کند.

بانکداری بلاک چین و فیات دیجیتال کره جنوبی

یکی از بزرگترین غول های مخابراتی کشور ، KT ، می گوید که این نرم افزار با همکاری یک بانک تجاری پیشرو ، IBK ، یک فناوری بلاک چین و یک قراردادهای هوشمندی را برای فروشندگان صرافی خودکار ایجاد کرده است. اپراتور مبادله خودکار بلسفت (Bellsoft) همچنین در این پروژه شرکت می کند.

طبق گفته Decenter ، طرفین می خواهند سال آینده این ماشین ها را از بین ببرند و به دنبال نصب آنها در ایستگاه های مترو ، هتل ها و مراکز خرید در سراسر کشور هستند. KT و Bellsoft می گویند که امیدوارند سایر بانک ها نیز به این طرح بپیوندند.

KT می گوید که این دستگاه‌ها نرخ‌های مبادله ترجیحی را ارائه خواهند داد و خدمات ۲۴ ساعته را تامین خواهند کرد.

 

تهیه و ترجمه: گروه نویسندگان اخبار ارز دات کام

منبع اخبار ارز دیجیتال کریپتونیوز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.