اخبار ارز
پایگاه خبری ارز در ایران

ارز های دیجیتال برای خرید های خارجی آزاد است

4

به گزارش اخبار ارز و نقل از تسنیم؛ در پاسخ به این سوال که سرنوشت صادر شدن مجوز در حوزه ارز های دیجیتال چگونه خواهد بود؛ معاون وزیر اقتصاد پاسخ می دهد که استفاده از ارز های دیجیتال در خرید های خارجی مجاز می باشد.

واضافه کرد که در این حوزه چند مسئله همچون استخراج رمز ارزهای دیجیتال و همچنین مورد تبادل قرار گرفتن در شبکه پرداخت حائز اهمیت است.

دهقان به عنوان معاون وزیر اقتصاد گفت که از نظر ما رمز ارزهای دیجیتال یک صنعت حساب می شود و بنابراین مانند هرکار تولیدی دیگر باید آن را زیر نظر گرفت و بهش توجه کرد و مسائل مربوط به ارز آوری، مسائل محیط زیست و تاثیر آن در حوزه اقتصاد مورد بحث قرار بگیرد.

ایشان یاد آور شد که با حوزه استخراج ارزهای دیجیتال مشکلی نیست و همچنین افزود بحث دیگری که باید به آن توجه شود در رابطه نظام بانکی و استفاده کردن از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین در شبکه پرداخت کشور می باشد.

 

ارز های دیجیتال
ارز های دیجیتال

تسنیم وی در این موضوع گزارش می دهد که دهقان به آزاد بودن استفاده از ارزدیجیتال اشاره کرده است و بیان می کند :

ارز دیجیتال موضوع جدید است که برخی از کشورها استفاده آنها در شبکه پرداخت را ممنوع کرده و برخی نیز آزاد گذاشته‌اند.

 

وی درمورد پول شویی صحبت کرد و در رابطه با ارز های دیجیتال بیان کرد مسائل مربوط به پول شویی در اداره تخصصی وزارت اقتصاد مورد بررسی و بحث قرار میگیرد

معاون وزیر اقتصاد : هم فرصت و هم تهدید

به گفته دهقان ارز های دیجیتال هم یک فرصت به حساب می آید و هم میتواند به عنوان یک تهدید به شمار رود

 

وی معتقد است که :

 

باید با دقت به این صنعت پرداخته شده و نباید عجله کرد.

اخبار ارز :

همچنین خاطر نشان کردند در مسئله هایی که نو و به روز هستند و ماهیتی فعال و پویا دارند باید خیلی با توجه و دقت ملاحظات لازم در دستور کار قرار بگیرد .

در رابطه با استفاده از ارز های دیجیتال در شبکه پرداخت به گفته ی دهقان در شبکه پرداخت به داخل ممنوع می باشد اما تولید و استخراج آن ممانعتی ندارد و دولت در قوانینی که ارائه داده است به افراد این اجازه را می دهد که مزارع ماینینگ داشته باشند .

 

در نتیجه گیری صحبت های معاون وزیر اقتصاد ؛ افراد برای پرداخت های خارج از کشور می توانند از ارز دیجیتال خود استفاده کنند اما در حال حاضر استفاده از آن در داخل کشور منع قانونی دارد.

 

بازنویسی و فراوری: گروه نویسندگان اخبار ارز دات کام

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.