اخبار ارز
پایگاه خبری ارز در ایران

دولت چین و بیت کوین

3

برنامه ریزی دولت چین ، کمیسیون ملی توسعه و اصلاحات (NDRC) ، گزارش داده است که استخراج ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) را در لیست صنایعی که ممکن است حذف شوند قرار داده است.

ممنوعیت استخراج بیت کوین توسط دولت چین

استخراج معادن ارز دیجیتال (cryptocurrency) در فهرست نهایی بازسازی صنعت هدایتی که از تاریخ اول ژانویه 2020 به ازای هر Coindesk وارد خواهد شد ، درج نشده است. کاتالوگ امروز منتشر شد.

همانطور که در ماه آوریل گزارش شد ، کمیسیون به دنبال ایجاد افکار عمومی بود که آیا باید استخراج بیت کوین بلافاصله ممنوع شود. استخراج بیت کوین در یک پیش نویس لیست فعالیت های صنعتی قرار داشت که آژانس به دنبال آن بود تا متوقف شود ، زیرا آنها قوانین و مقررات مربوطه را رعایت نمی کردند ، ناامن بودند ، منابع یا محیط زیست را آلوده می کردند.

در هر صورت ، با وجود تمام تلاش ها برای بیرون راندن استخراج گران بیت کوین به خارج از کشور ، استخراج این ارز دیجیتال هیچگاه به طور رسمی در چین غیرقانونی  نبود.

سو ژو ، مدیرعامل شرکت مدیریت سرمایه گذاری مستقر در سنگاپور ، سه Arrows Capital ، به این بیانیه واکنش نشان داد كه تعجب نخواهد كرد اگر “در بعضی از موارد” استخراج تبدیل به یك فعالیت مهم استراتژیك شود. ”

این اعلامیه امروز توسط رئیس جمهور اخیر شی شی جینپینگ مبنی بر تسریع در توسعه فناوری بلاک چین به دلیل اهمیت آن “در دور جدید نوآوری های فناوری و تحولات صنعتی” دولت چین بسیار داغ است.

استخراج گران چینی در حال حاضر بازیگران اصلی صنعت استخراج بیت کوین هستند. به عنوان مثال ، در زمان نوشتن ، چهار استخر بزرگ استخراج (Poolin، BTC.Com، F2Pool و AntPool) از دولت چین هستند و تقریبا 63 درصد از هشریت شبکه بیت کوین را در اختیار دارند ، که در اصل میزان قدرت محاسباتی را برای حفظ شبکه فراهم می سازد.

توزیع هشریت بیت کوین.

توزیع هشریت بیت کوین
توزیع هشریت بیت کوین

در هر صورت ، نگرانی هایی وجود دارد مبنی بر اینکه چین نسبت به بسیاری از افراد حاضر به پذیرش بیشتری از بیت کوین است.

دولت چین “امنیت ، ثبات و دوام این ارز دیجیتال  را با کنترل سیاسی و اقتصادی بر فعالیت داخلی [ارز دیجیتال] و کنترل بر زیرساخت های اینترنتی خود” به عنوان تهدید قلمداد می کند ، ”

دولت چین : ما قصد داریم استخراج بیت کوین را ممنوع کنیم

پروفسور متیو گرین از دانشگاه جان هاپکینز در اوایل سال جاری به اخبار ارز دیجیتال Cryptonews.com گفت:

“از نظر تئوری ممکن است یک دولت حمله 51٪ را انجام دهد. اگر دولتی مانند ایالات متحده یا چین تصمیم گرفتند که بخواهند به بیت کوین صدمه بزنند ، می توانند با سرعت بسیاری از معادن را خاموش کنند تا کنترل اکثریت آنچه باقی مانده است  را در دست بگیرند. یا آنها می توانند قدرت جدیدی را به دست آورند که شبکه را تصاحب کند. “

. با این حال ، او حمله 51 درصدی به بیت کوین را به دلیل هزینه های هنگفت ناشی از آن ، زیاد محتمل نمی داند.

گرین می گوید: «نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که 51 درصد حملات ، در حالی که وحشتناک هستند و اعتماد به نفس را تضعیف می کنند ، اساساً فقط هزینه های مضاعف را مجاز می کنند.

وی گفت:

“این برای سرمایه گذاران و مبادلات بسیار بد است و در طولانی مدت می تواند بیت کوین را غیرقابل استفاده کند. اما این اجازه را نمی دهد که این حمله تمام سکه های سرمایه گذاران را بدزد. و هزینه برگشت نیز بالا می رود.”

در همین حال ، در سال 2018 ، مقالاتی از رسانه های معتبر دولتی چینی حاکی از آن بود که می توان سرکوب های بیشتری را آغاز کرد تا  مبادلات ارز دیجیتال و فعالیت های استخراج را از این کشور بازگرداند. با این حال ، تا کنون ، استخراج گران مقاومت بالایی از خود نشان داده اند.

با این وجود ، بسیاری از این شرکت های استخراج به دنبال جابجایی به مکان های مطلوب تر در خارج از کشور مانند ایسلند ، کانادا و ایالات متحده هستند.

تهیه و ترجمه: گروه نویسندگان اخبار ارز دات کام

منبع اخبار ارز دیجیتال کریپتونیوز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.