به کارگیری فناوری بلاک چین در صنعت قهوه هند

1

صنعت قهوه هند تصمیم دارد تا با استفاده از پلتفرم بازار الکترونیکی مبتنی بر بلاک چین ، که توسط هیئت قهوه هند ( CBoI ) در اوایل سال جاری در ماه مارس معرفی شده است ، مجدداً مورد استفاده قرار گیرد ، زیرا سرانجام کشاورزان به افزایش پتانسیل های این فناوری پی می برند.

طی چند دهه گذشته، بازار خارج از کشور قهوه هند با جهش و پیشرفت هایی روبرو شده است و هند از نظر هویتی نقش مشخصی در نقشه قهوه جهان به دست آورده است.

حتی در این صورت ، پلتفرم بازار الکترونیکی که توسط CBoI راه اندازی شد ، در ارتباط با راه حل های نرم افزاری Eka مبتنی بر Bengaluru است، که به توسعه برنامه تلفن همراه و پورتال وب کمک کرده، ولی هنوز پاسخی را که در ابتدا پیش بینی شده بود را نتوانست دریافت کند. این کار تنها با بیست و سه کشاورز و ثبت نام آن ها در پورتال آغاز شد.

با این حال ، پس از ماه ها تبلیغ و توضیح مزایای پلتفرم CBoI مبتنی بر  بلاکچین برای کشاورزان هندی ، سرانجام شاهد شروع افزایش علایق این افراد شد. امروز بیش از سی هزار کشاورز در پلتفرم بازار الکترونیکی ثبت نام کرده اند که روزانه تعداد آنها در حال افزایش است.

با این حال ، برای CBoI ، تصویب رو به رشد تعجب آور نیست. به گفته آنها ، ارزش قهوه هند بر اساس منطقه ای که در آن کشت شده است ، تعیین می گردد. که اگر خریداران از کیفیت اطمینان حاصل یابند، قیمتی را که شایسته آن است پرداخت می کنند.

فناوری بلاک چین در قهوه هند
فناوری بلاک چین در قهوه هند

بلاک چین در صنعت قهوه هند

با توجه به اینکه بیش از هفتاد درصد (70٪) قهوه هندی با بیش از شش نوع قهوه در حال بسته بندی کردن و صادرات کلی به شرکت های خارجی می باشد ، این طرح ملزوم به افزایش پذیرش می باشد زیرا طبیعت بلاک چین تضمین می کند که منشاء این محصول ، یک بار در پلت فرم الکترونیکی ثبت می شود. این فناوری موجب ایجاد اعتماد و اطمینان خاطر برای خریداران واقعی می شود.

آقای YB Venkat Reddy ، مدیر فناوری در CBoI ، توضیح می دهد که چرا ادغام بلاک چین به صنعت قهوه هند نیاز مبرم دارد. وی می افزاید ، قهوه هندی تقاضای گسترده ای در خارج از کشور دارد و پیوستن به پلتفرم بلاک چین موجب می شود نرخ بهتری را برای کشاورزان ما تضمین کند.

علاوه بر این ، در حال حاضر مرسوم است که کشاورزان هندی قهوه خود را از طریق دلال ها به فروش برسانند. بیشتر تولیدکنندگان قهوه فضای ذخیره سازی کافی ندارند و در نتیجه آنها مجبور هستند محصول را با قیمت ناچیز به بنگاه ها تحویل دهند.

ردی توضیح می دهد این واقعا مضحک است که تولید کنندگان محلی با هر فنجان قهوه فروخته شده، کمتر از پنج درصد (5٪) درآمد کسب می کنند.

استفاده از پلتفرم بلاک چین اتریوم

بنابراین ، عدم نیاز به واسطه ها و افزایش سود بیشتر برای کشاورزان از دیگر مزایای مهم استفاده از بلاک چین است.

استفاده از نرم افزار مبتنی بر بلاک چین اتریوم, با ویژگی های ایجاد قراردادهای هوشمند، ترسیم فوری قرارداد خرید و فروش و ایجاد رابطه فوری بین کشاورزان قهوه هند با خریداران مثمر ثمر می باشد.

آقای Shuchi Nijhawan ، معاون رئیس جدید تجارت و روابط جهانی بشری در Eka Software Solutions ، اظهار می دارد که این قطعه نرم افزاری خود سازنده با گرفتن دقیق اطلاعات طرفین وارد معامله ، توافق نامه ای را تشکیل می دهد. در نهایت ، این گواهی نامه های دیجیتالی و درگاه پرداخت را پشتیبانی می کند.

هنوز راه درازی وجود دارد

در همین حال ، اجرای فناوری بلاک چین در یک صنعت خدماتی هند کاملاً عاری از کاستی نیست ، زیرا استفاده از ارزهای دیجیتال ، همچنین براساس همین فناوری ، در این کشور غیرقانونی است.

بنابراین ، با پیشروی ، معاملات مالی نمی تواند مبتنی بر بلاک چین باشد. علاوه بر این ، ایجاد انگیزه و اعتماد به نفس در بین کشاورزانی که وسایل سنتی تولید و فروش قهوه برای آنها بسیار ریشه دار و سنتی است دشوار است.

در حقیقت ، بلاک چین پتانسیل فوق العاده ای را برای تجدید سنت هزار ساله قدمت یافته نشان می دهد. با این حال ، تغییر طرز فکر بیش از یک میلیون تولیدکننده قهوه در کشور بسیار آسان نخواهد بود.

تهیه و ترجمه :  گروه نویسندگان اخبار ارز دات کام

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.