اخبار ارز
پایگاه خبری ارز در ایران

کره جنوبی 8 میلیون دلار جهت راه اندازی سرویس احراز هویت بلاک چین جمع آوری کرده است

1

,کره جنوبی 8 میلیون دلار جهت راه اندازی سرویس احراز هویت بلاک چین جمع آوری کرده است

اخبار ارز : شرکت بلاکچین Iconloop به منظور راه اندازی سرویس احراز هویت بلاک چین از مجوع هفت شرکت سرمایه گذاری شرکت کننده در دور A صندوق سری , حدود 10 میلیارد دلار ( کره جنوبی , بیش از 8 میلیون دلار ) را تضمین کرده است .

بنا بر گزارش 10 اکتبر ، این نخستین سرمایه گذاری شرکت Iconloop در زمینه سرمایه گذاری و از زمان تأسیس در سال 2016 با حضور شرکت هایی همچون شرکت سرمایه گذاری دارایی فناوری کره (KOTEC) و TS Investment بوده است .

خدمات تأیید هویت مبتنی بر بلاک چین

شرکت Iconloop در نظر دارد تا مبالغ جمع آوری شده را برای راه اندازی سرویس احراز هویت بلاک چین دیجیتالی مبتنی بر blockchain با نام “my-ID” تخصیص دهد . طبق گفته این شرکت ، از شناسه من می توان برای افتتاح حساب های بانکی بدون تأییدیه و چهره به چهره استفاده کرد و “اجازه می دهد تا اطلاعات احراز هویت […] در تلفن همراه کاربر ذخیره شود تا کاربران بتوانند از اطلاعات استفاده شده مجددا استفاده کنند . حساب های بیشتر را افتتاح کنند و یا به سرویس های دیگری که نیاز به شناسایی دارند ، دسترسی پیدا کنند . “

علاوه بر بهره وری از سرویس شناسه من ، شرکت Iconloop از این پول در راه تبلیغ بیشتر سرویس  my-ID که متشکل از 27 سازمان از صنایع مختلف ، از جمله بانک ها ، شرکت های امنیتی ، تجارت الکترونیکی و شرکت های تولید کننده می باشد , استفاده می کند .

رویکرد کره جنوبی به کاربرد blockchain

اخبار ارز: در آن زمان ، جی جی کیم ، عضو شورای بنیاد آیکون و مدیرعامل Iconloop ، گفت که این شرکت انتظار دارد :

“افزایش موارد استفاده عمومی از بلاکچین و سیستم احراز هویت بلاک چین به سرپرستی دولت ، و این صدور نامه انتصاب نقطه شروعی برای نشان دادن یک مثال روشن از چگونگی استفاده از بلاکچین در دولت خواهد شد .”

تابستان امسال ، خبری از پایتخت کره جنوبی مبنی بر انتشار ارزهای دیجیتالی بومی شهر با نام S-coin بود که هدف از آن تشویق شهروندان به مشارکت در فعالیت های دولت ، تسهیل همکاری بین شهروندان و جمع آوری اطلاعات خواهد بود .

قدیمی ترین بانک های کره جنوبی، شینهان بانک، اخیرا همکاری با دو شرکت دیگر را جهت توسعه سیستم مدیریت کلید خصوصی برای خدمات بانکی , به صورت مشترک آغاز کرده است . پیش بینی می شود اولین اجرای ارزیابی سیستمهای جدید در ماه اکتبر انجام می شود .

منبع ترجمه :        www.Cointelegraph.com

تهیه و ترجمه :    گروه نویسندگان اخبار ارز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.