اخبار ارز
پایگاه خبری ارز در ایران

آزمایش بزرگترین فروشگاه مواد غذایی آمریکا با مستر کارت بلاک چین

8

شرکت Topco Associates، بزرگترین سازمان خرید گروه مواد غذایی و خرده فروشی آمریکا ، از بزرگ ترین فناوری بلاکچین مستر کارت در عملیات خود بهره برداری می کند.

طبق اعلامیه ی مطبوعاتی که در تاریخ 27 اکتبر منتشر شد، Topco عملیات آزمایشی یک پلتفرم قابل ردیابی را که توسط شرکت لجستیک Envisible تهیه شده است، را انجام خواهد داد. پلتفرم Wholechain مبتنی بر راه حل اثبات مبتنی بر بلاک چین مستر کارت است.

شرکت Topco از این پلتفرم برای ردیابی اصالت تولیدات، گوشت و غذاهای دریایی استفاده می کند.

شفافیت زنجیره های تأمین مواد غذایی با بلاک چین

والمارت فروشگاه مواد غذایی
والمارت فروشگاه مواد غذایی

فناوری بلاک چین در چندین شرکت پرمصرف ، توانسته کاربردهای گسترده ای را در صنایع غذایی پیدا کند .

والمارات بزرگ ترین شرکت خرده فروشی در آمریکا در اوایل ماه جاری شروع به استفاده از فناوری بلاکچین برای ردیابی زنجیره های عرضه میگو هندی کردند.

بنابر گزارش ها ، این اولین باری است که از این فناوری برای ردیابی فروش میگو از کشور استفاده شده است.

والمارت چین در ماه ژوئن شروع به ردیابی مواد غذایی از طریق زنجیره تامین با VeChain’s Thor بلاک چین کرد.

این خرده فروش پیش از این اظهار داشت كه فناوری بلاک چین به شركت اجازه می دهد تا در صورت بروز مسائل بهداشتی ، محصولات را سریعتر بازگردانی كند.

در ماه اوت، بزرگترین سوپر مارکت و فروشگاه زنجیره ای خرده فروش سوئیس اعلام کرد که از سیستم ردیابی موا د غذایی مبتنی بر بلاک چین Food_ TE برای محصولات خود استفاده خواهد کرد.

استاندارد سازی بلاک چین

اخیراً Cointelegraph گزارش داد كه الكس مندرس ، رئیس حل مسائل بلاک چین در گروه خدمات اطلاعاتی (ISG) ، از سازمان غذا و داروی (FDA) خواسته است تا راهنمایی های روشنی در مورد برنامه های بلاکچین برای بهبود ایمنی و سلامتی مواد غذایی ارائه دهد.

مندرس در نشست عمومی FDA با عنوان “عصر جدیدی از ایمنی دقیق مواد غذایی ” ، گفت که یک نهاد نظارتی باید دستورالعمل های روشنی را در مورد طرز استفاده ایمن از بلاک چین در زنجیره های تأمین مواد غذایی ارائه دهد.

سازمان ISG اظهار داشت که عمده ترین چالش های اتخاذ بلاک چین در زنجیره های تأمین مواد غذایی غیر فنی می باشد, یعنی دچار عدم آگاهی کامل از زیرساخت های موجود در زنجیره های بلاک چین از جمله نمونه ها و فروشندگان می باشند.

تهیه و ترجمه :  گروه نویسندگان اخبار ارز دات کام

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.