اخبار ارز
پایگاه خبری ارز در ایران

پذیرش بلاک چین و تصویب اولین قانون رمز نگاری

4

در صنعت رمز نگاری که در اصلاح به آن کریپتوگرافی گفته می شود کمیته دائمی کنگره ملی نمایندگان خلق چین قانونی را در  حوزه بلاک چین تصویب کرده است که در ابتدای سال 2020 میلادی به اجرا خواهد رسید.

به گزاش کوین دسک که به نقل از یک خبرگزاری محلی این اطلاعیه در زمانی به انتشار رسید در یک روز پیش از این  رئیس جمهور چین  (شی جین پینگ ) دستور بیشتر شدن فعالیت های صنعت بلاک چین را در کشور خودش صادر کرد .

وی در صحبت های خودش به این موضوع اشاره داشت که نباید فرصت هایی که حوزه فناوری بلاک چین در اختیار ما میگذارد را از دست داد و ندید گرفت .

کریپتوگرافی
کریپتوگرافی

کریپتوگرافی

با این وجود که چین تبادل ارز های دیجیتال را در کشور خود ممنوع می داند و ارز دیجیتال ملی که برای کشورش در نظر گرفته است نیز عرضه نشده, تصویب این قانون ایجاد امیدواری می کند که این کریپتوگرافی زیربنای هر گونه پیشرفت و توسعه بلاک چینی شناخته می شود و نقشی مهم در ایجاد فضای رقابتی در این صنعت را ایفا می کند.

در متن پیش نویسی که برای این قانون نوشته شده است هدف را ایجاد چهار چوب های قانونی و فائق آمدن در چالش های حقوقی در استفاده تجاری از رمزنگاری یاد شده است.

رمزنگاری نقشی مهم و حائز اهمیت در توسعه اقتصاد چین می باشد.

در قسمتی از زیر نویس چنین آمده است که :

ضرورت بودن قوانینی  واضح و دستورالعملی روشن به منظور برآورد استفاده تجاری از فناوری کریپتوگرافی که در بخش‌های حائز اهمیت از توسعه چین و منافع ملی کشور با استفاده از سیستم «بی قاعده» فعلی امکان ایجاد آنها وجود نداشت، احساس میشد

توسعه حوزه بلاک چین

مجلس ملی چین در این رابطه گفته است که قانون نو و جدید توسعه و پژوهش در مورد استفاده تجاری از کریپتوگرافی را مورد استقبال قرار خواهد داد

کنگره چین در رابطه با  قانون جدید و برنامه های تحقیقاتی در تمام کشور مردم را تشویق به اجرا و فراگیر کردن و رشد و توسعه فعالیت های خودشان در مورد این حوزه میکند.

بازنویسی و فراوری: گروه نویسندگان اخبار ارز دات کام.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.