اخبار ارز
پایگاه خبری ارز در ایران

ماینینگ ارز دیجیتال راهی برای مقابله با تحریم ها

8

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی در نشستی که برگزار شد اظهار داشت که استخراج ارزهای دیجیتال در سطح ملی فشار تحریم بر روی اسکناس ارز را  می تواند کاهش دهدو راهی برای مقابله با تحریم ها باشد.

 

به گزارش اخبار ارز و به نقل ازر ایبنا، فرزین فردیس عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی در مورد استفاده از ارزهای دیجیتال برای مدیریت بازار اسکناس ارز و عبور از تحریم ها عقیده داشت که هم موافقین و هم مخالفان درمورد ماینینگ و استفاده از ارز های دیجیتال دچار بزرگنمایی و اغراق شده اند .

اخبار ارز دیجیتال

دور زدن تحریم ها موضوعی کلیدی است

وی با اشاره به اینکه دور زدن تحریم ها یک  موضوع کلیدی می باشد در ادامه افزود که ظرفیت و پتانسیل استفاده ماینینگ برای دور زدن تحریم ها به حدی نیست که توسط مدافعین این حوزه گفته می شود ولی با نظر مخالفان این حوزه که اظهار داشته اند این ارزها هیچ کارکردی برای دور زدن تحریم‌ها ندارد، موافق نمی باشد .

 

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران افزود :

 

” شاید جمله درست و منصفانه‌تر درباره ارزهای دیجیتال این باشد که استخراج ارزهای دیجیتال در داخل کشور و امکان تبادل آن، بخشی از فشار را روی تحریم‌ها بردارد، ولی مسئله تحریم‌ها را حل نمی‌کند”

 

فرزین فردیس تنها با یک تحریم در خصوص مبادلات بانکی دست و پنجه نرم نمیکند  خرید نفت، محصولات پتروشیمی، حمل‌ونقل، بیمه و حتی برخی از افراد حقیقی و حقوقی در تحریم به سر می برند اساساً فروش برخی از محصولات به ایران از طرف آمریکا محدود شده که این از عهده ی ارزهای دیجیتال خارج است .

 

اما می‌توانیم به‌جای آنکه به یک مسافر اسکناس دلار بدهیم تا در مسافرت خارجی آن را تبدیل کرده و استفاده کند ارز دیجیتال بدهیم تا هزینه های خودش را برطرف کند و همچنین در خریدهای اینترنتی میتوان از ارزهای دیجیتال استفاده نمود .

 

استخراج ارز دیجیتال در مقیاس بالا نمیتواند به واردات کالا و خدمات کمک کند به دلیل بزرگ بودن عدد، امکان تبدیل آن در بازار به طور یکجا نمی باشد.

مقابله با تحریم ها با ارز دیجیتال

ارز های دیجیتال به گونه ای است که نه میتوان که هیچ تاثیری برای دور زدن تحریم ها ندارند و نه میتوان آنها را به عنوان بهترین راه حل و بهترین کارکرد قبول کرد .

استخراج ارز دیجیتال در سطح ملی می‌تواند باعث کاهش  فشار تحریم بر روی اسکناس ارز باشد

فرزین فردیس به این نکته ی حائز اهمیت اشاره داشت که برخی از موارد مانند اسکناس ارز یا حواله درهم به اصطلاح در بازار «درایور» هستند

در زمان‌هایی فشار روی بازار اسکناس افزایش پیدا می‌کند و می‌توان با استفاده از ارزهای دیجیتال این را کاهش داد.

 

بازنویسی و فراوری: گروه نویسندگان اخبار ارز دات کام

 

یک نظر
  1. […] ماینینگ ارز دیجیتال راهی برای مقابله با تحریم ها […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.