اخبار ارز
پایگاه خبری ارز در ایران

معرفی سیستم شناسایی مبتنی بر بلاک چین برای شهرها در کشور چین

0

چین در نظر دارد به از سرگیری آزمون های خود با استفاده از سیستم شناسایی مبتنی بر بلاک چین مستقر در شهرها همچون زیرساخت شهر هوشمند خود ادامه دهد.

در تاریخ 4 نوامبر ، روزنامه چینی گلوبال تایمز گزارش داد که سیستم شناسایی تازه توسعه یافته به طور مشترک توسط سه مؤسسه در شهر شیجیاژوانگ راه اندازی شده است.

سیستم شناسایی مبتنی بر بلاک چین ، یک ID دیجیتال جهانی و منحصر به فرد را به شهرهای هوشمند چین اختصاص می دهد و هدف از آن بهبود ارتباط و اشتراک داده بین این شهرها می باشد.

در سراسر چین از روز یکشنبه شهرهای هوشمند توانسته اند برای دریافت کد شناسایی شهر خود اقدام کنند.

ژانگ چائو مدیر موسسه تحقیقات صنعت و اطلاعات, با بیان اینکه

کد دو بعدیفناوریاین سیستم توسط چین توسعه یافته است ، اضافه کرد:

“این سیستم با یک قانون توزیع یکپارچه و مشترک، و به وسیله قطعنامه ای از ذخیره سازی توزیع شده و کدی مقاوم در برابر دست کاری به طور مستقل توزیع و مدیریت خواهد شد.”

چندین سال است که چین بر هدف توسعه شهر هوشمند متمرکز شده است ، زیرا پیدایش چالش های جدید و پیچیده تر ناشی از افزایش روز افزون جمعیت شهرنشینی است.

شهر هوشمند در چین
شهر هوشمند در چین

توسعه ی شهرهای هوشمند سراسر جهان

شهرهای هوشمند از فن آوری های متنوعی برای کارآمدتر کردن عملکرد شهرداری ها، از جمله اتومبیل های اتوماتیک خودران ، انرژی های تجدید پذیر، ساختمان های کارآمدتر, انرژی و سیستم های ارتباطی استفاده می کنند.

در ماه ژوئیه امارات متحده عربی از ابتکار عمل “هوشمند دبی” پرده برداشت ، که هدف آن این است که این کلان شهر با تبدیل شدن به اولین شهری که تا سال 2021 به طور کامل به شهری مبتنی بر  بلاک چین تبدیل به پیشگامی جهانی بشود.

و همه چیز را از مراقبت های بهداشتی و آموزش گرفته تا مدیریت ترافیک و پایداری زیست محیطی را در پی  بگیرد.

یک ماه بعد ، یک استارتاپ سنگاپور ، Limestone Network ، یک پروژه هوشمند شهر, مبتنی بر بلاک چین را برای پایتخت کامبوج ، پنوم پن ، اعلام کرد.

برای تکمیل این پروژه تا اوایل سال 2022 برنامه ریزی شده است،ک شرکای مختلفی از جمله ، موسسات مالی ، صاحبان نام تجاری خرده فروشی و شرکت های تحلیلی داده را در بردارد.

در طی پنج سال آینده ، این استارتاپ قصد دارد تا با همکاری دولت های محلی پروژه های شهر هوشمند مشابهی را در سراسر آسیای جنوب شرقی آسیا اجرا کند.

در ماه سپتامبر، بنیاد IOTA یک مقاله 19 صفحه ای با عنوان «به سوی شهر های باز و شفاف” منتشر کرده  که در حال حاضر با سرمایه تایپه تایوان و با همکاری پروژه CityxChange کمیسیون اروپا حمایت برای ایده شهر های هوشمند در حال اجراست.

تهیه و ترجمه :   گروه نویسندگان اخبار ارز دات کام

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.