اخبار ارز
پایگاه خبری ارز در ایران

قیمت آینده بیت کوین به 90000 دلار در سال 2020 می رسد !!!

7

 

یک بانک آلمانی در پیش بینی عجیبی که ارائه داده است ضمن ارائه گزارشی در خصوص مقایسه طلا و بیت کوین گفته است که  قیمت آینده بیت کوین در سال 2020 رشد بزرگی  را در پیش رو خواهد داشت .

 

اخبار ارز و فرصتی برای سرمایه گذاری  به گزارش «کوین تلگراف” بانک آلمانی «بایرن ‌ال‌بی” که مقر اصلی آن در شهر مونیخ قرار دارد طی پژوهشی اظهار نظر کرده است که  تاثیرات هاوینگ (نصف شدن پاداش استخراج) هنوز در قیمت فعلی بیت کوین مشهود نیست و اکنون بیت کوین در قیمت حدود 8,100 دلار به سر می برد .

 

بیت کوین
بیت کوین

بانک بایرن ‌ال‌بی،طی نتایج پیش بینی خود اعلام کرده است که  طلا تا به اینجا و طی مدت بسیار طولانی توانسته نرخ انباشت به جریان بالایی را داشته باشد اما در طرف دیگر قیمت آینده بیت کوین  اینگونه به نظر می رسد که ، نرخ انباشت به جریانی مشابه طلا را به نام خود داشته باشد.

نرخ انباشت به جریان

در علوم اقتصاد، تجارت، حسابداری، و حوزه‌های مرتبط اغلب میان کمیت‌هایی که انباشت (موجودی) هستند و آن‌هایی که جریان هستند تفاوت  قائل می‌شوند. این‌ دو در واحدهای اندازه‌گیری‌شان تفاوت دارند. یک متغیر انباشت در یک زمان مشخص اندازه‌گیری شده ، و کمیتی را که در آن نقطه از زمان وجود دارد نشان می‌دهد، که احتمال دارد در گذشته جمع شده باشد. یک متغیر جریان در یک بازه ی  زمانی اندازه‌گیری می‌شود. بنابراین یک جریان در واحد زمان اندازه‌گیری می شود به طور مثال یک سال .

جریان در این معنا تقریباً مشابه نرخ یا سرعت است

 

نرخ انباشت به جریان کالایی مانند طلا, بیت کوین و غیره رقمی است که به صورت تقسیم مقداری از آن دارایی که به شکل ذخیره نگه‌داری می‌شود بر مقدار تولید سالانه .

قیمت آینده بیت کوین

 

تحلیل‌گر سنیور اف‌اکس در بایرن ال‌بی و مؤلف این گزارش؛ «مانوئل اندرش” نرخ انباشت به جریان یک دارایی را به شکل راهی برای بیان «سختی» یک دارایی توصیف میکند و به نقل قول از ایشان در صحبت های خود چنین بیان میکند که :

از نقطه نظر تاریخی، طلا همواره یک دارایی با بالاترین نرخ انباشت به جریان بوده است که به‌ عنوان پول مورد استفاده قرار می‌گرفته، چرا که در طول زمان بهترین انتقال ارزش را در اختیار افراد قرار داده است.

 

مانوئل اندرش در تکمیل گزارش خود به قیمت آینده بیت کوین اشاره می کند وی با توجه به نرخ انباشت به جریان بیت کوین، حدس می زند که این رقم در خرداد ماه سال پیش رو با رشد قابل توجهی روبه رو می شود

اندرش اضافه میکند که در صورتی که نرخ انباش به جریان بیت کوین در ماه می سال 2020 را در محاسبات‌مان دخیل کنیم به رقم قابل توجه 90000 دلار می رسیم و میشود نتیجه گرفت که آثار هاوکینگ هنوز آن طور که باید خود را در قیمت فعلی بیت کوین، که در حدود 8,000 دلار قرار دارد مشهود نیست

پیش بینی قیمت

سقوط بیت کوین به زیر 4000 دلار

البته گزارش بایرن ال مخالفانی هم دارد در گزارش های قبلی کوین تلگراف به یکی  از حامیان و سرمایه‌گذاران عمده طلا پیتر شف اشاره شده بود که پس از کاهش بیت کوین از 9,700 دلار به 7,990، نسبت به این اتفاق نسبت به ارز های دیجیتال انتقاد های خود رابیان کرد و گفت که این تازه شروع این کاهش می باشد . وی در گفته های خود اشاره کرده است که حتی این امکان وجود دارد که طی یک سقوط به زیر 4000 دلار یا پایین تر نیز برسد .

بازنویسی و فراوری: گروه نویسندگان اخبار ارز دات کام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.