اخبار ارز
پایگاه خبری ارز در ایران

استخراج ارزهای دیجیتال با تعرفه برق صادراتی قانونی می شود..!

10

مدیر عامل برق استان تهران با اشاره به قانونی شدن فعالیت ماینرها در حوزه  استخراج ارزهای دیجیتال  و از تعرفه برق استخراج با نرخ صادراتی سخن گفت.

حاجی رضا تیموری مدیرعامل شرکت برق استان تهران  از قانونی شدن این حوزه طبق تصمیم هیئت وزیران خبر داد و اضافه کرد که تعرفه برق مصرفی مراکز تولید ارز دیجیتال با قیمت متوسط ریالی برق صادراتی با نرخ تسعیر سامانه نیما محاسبه و دریافت خواهد شد.

 

فعالیت ماینرها و ارزهای دیجیتال
فعالیت ماینرها و ارزهای دیجیتال

به گزارش اخبار ارز و به نقل از خبرگزاری فارس  فعالیت استخراج بیت کوین قانونی شد و در این خبر چنین آمده است که

“بر اساس تصمیم هیئت وزیران فعالیت ماینرها مجاز شناخته شد..

سرمایه گذاران در صورتی که از صنعت معدن و تجارت مجوز های لازم را دریافت کنند می توانند به ادارات برق شهرستان های تابعه در هر استان مراجعه و با خرید برق دائم صنعتی به صورت مجاز از شبکه های برق برای فعالیت خودشان در حوزه استخراج رمز ارزها استفاده ببرند.

حاجی رضا تیموری درباره تعیین تکلیف دستگاه های ماینر که ضبط شده است گفته است که با توجه به استفاده ی ماینرها از  برق صنعتی و کشاورزی ما به تفاوت بهای برق مصرفی آنها با تعرفه سایر مصارف محاسبه می شود و صاحبان این دستگاه ها مجبور به پرداخت 90 میلیارد ریال شده اند.

تعرفه برق برای هر بیت کوین

برق مصرفی برای تولید هر بیت کوین و ارزهای دیجیتال  را ۷۲ هزار کیلووات ساعت طبق گفته های مدیرعامل برق استان تهران می باشد .

وی افزود که تعرفه برق مصرفی مراکز تولید ارز دیجیتال با قیمت متوسط ریالی برق صادراتی با نرخ تسعیر سامانه نیما محاسبه و دریافت می‌شود

نرخ تسعیر

نرخ تسعیر عبارت است از نرخ تبدیل دو واحد پولی به یکدیگر (شامل انواع نرخهای برابری رسمی، قراردادی و غیره) که در فرایند تسعیر بکار گرفته می‌شود، به‌نحوی‌که نتایج آن عموماً با آثار تغییرات نرخ ارز بر جریان های وجوه نقد واحد تجاری و ارزش ویژه آن هماهنگی داشته باشد و این اطمینان را ایجاد کند که صورت های مالی، تصویری مطلوب از نتایج عملکرد ارائه می‌دهد.

فعالیت ماینرها در زمان اوج بار ممنوع می باشد.

 

ساعات و زمان اوج مصرف برق در طی سال تعیین، ابلاغ و مصرف برق توسط واحدهای عملیاتی از طریق کنتورهای هوشمند کنترل و بررسی  خواهد شد .

به گزارش خبرگزاری فارس ۱۲۶ مزرعه تولید بیت کوین به صورت غیرمجاز در شهرهای تابعه استان تهران کشف شده است ..

بازنویسی و فراوری: گروه نویسندگان اخبار ارز دات کام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.