اخبار ارز
پایگاه خبری ارز در ایران

جان مک آفی: فناوری بلاک چین از مردم است و باید برای مردم باقی بماند

9

اخبار ارز دیجیتال: جان مک آفی دانشمند کامپیوتر ، مدت مدیدی است که منتقد سرسخت نخبگان داخلی و دولت بوده است با این حال، او به همان اندازه، اگر نه بیشتر، از انقلاب کریپتو و بلاکچین حمایت کرده است.

وی مدافع و حامی استفاده از فناوری های رمزنگاری و  بلاک چین بوده است، و تنها هدف این است كه از كنترل و مداخلات ایجاد شده توسط دولت جلوگیری كند.

جان مک آفی در روز پنجشنبه با بیان اینکه موضع خود را بالاتر می برد، توئیت کرد که مردم خودشان باید درباره بلاکچین تصمیم بگیرند، زیرا این یک فناوری مردمی و برای مردم است.

مک آفی متعلق به فراکسیون است ، که معتقد است صنعت باید در دسترس افراد عادی باقی بماند و باید از کنترل دولت دور باشد. طرفداران گسترش غیر متمرکز سلطه بارها اظهار داشتند كه فناوری بلاک چین می تواند مردم را از چنگال دولت كاملاً آزاد كند و به ما كمك كند تا زندگی خود را كنترل كنیم.

اما اگر تکنولوژی بلاک چین در دست دولت باشد، هرگز رویای داشتن حریم شخصی محقق نخواهد شد، و این همان چیزی است که مک آفی و افراد همفکر در حال گسترشش هستند.

اقدام مک آفی و همکارانش برای صنعت بلاک چین

اخبار ارز دیجیتال: به همین دلیل جان مک آفی و چندین متخصص دیگر ارز دیجیتال- بلاک چین, علیه دولت هایی که سعی در دخالت و تسلط بر کریپتو دارند ، مانند روشی که هند ، چین ، ایالات متحده و غیره انجام داده اند، سخت گرفتند.

از وقایع اخیر کاملا مشهود است که دولت پس از رونمایی از سکه  فیس بوک Libra قصد کنترل کامل بر اقتصاد غیر متمرکز را دارد و این همان چیزی است که جان مک آفی با آن مخالف است.

خود جان مک آفی چند سالی است که به جرم پرداخت مالیاتی در حال فرار است و چندین مقام دولتی، در جستجوی او هستند. با این وجود ، نکته‌ای که وی مطرح کرده نکته مهمی است و این علاقه وافر طرفداران نسبت به کریپتو-بلاک چین را به همراه داشت ، که شروع به اظهار نظر کردند و حمایت خود را نشان دادند.

منبع ترجمه :        www.Cointelegraph.com

تهیه و ترجمه :    گروه نویسندگان اخبار ارز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.