اخبار ارز
پایگاه خبری ارز در ایران

معاون اقتصادی دبی از رجیستری مشاغل مبتنی بر بلاک چین پرده برداری کرد

17

اخبار ارز: وزارت توسعه اقتصادی دبی از انتقال خود به پلتفرم یکپارچه ثبت شرکت های تجاری مبتنی بر بلاک چین (UBRP) خبر داد.

براساس اطلاعات یک گزارش روزنامه سعودی در تاریخ 7 اکتبر ، این پلتفرم با هدف بهبود سهولت و تسریع در انجام کار در دبی اجرا می شود و هدف دیگر آن فعال کردن مجوز صادرکنندگان برای امکان پذیر شدن مدیریت فعالیت های تجاری و ثبت شرکتها می باشد.

موسسه واحه سیلیکون ، اداره برق و آب دبی و مرکز کالاهای چند کالایی دبی قبلاً به این پلتفرم پیوستند. هدف نهایی UBRP این است که میزبان 40 نهاد دولتی باشد.

این راه حل بر روی یک پلتفرم سرویس بلاکچین به نام Dubai Pulse اجرا می شود که یک ابتکار عمل مشترک Smart Dubai – ابتکار عمل هوشمند شهر دوبا – و شرکت ارتباطات از راه دور می باشد.

دبی پالس( Dubai Pulse ) همچنین بخشی از استراتژی گسترده تر بلاک چین Emirates در سال 2020 است که در ماه آوریل 2018 اعلام شده بود.

هدف اصلی امارات متحده عربی این است این اطمینان را ایجاد کند که تا سال 2021 حدود 50 درصد معاملات دولتی مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین خواهد بود.

اقدام دبی در راه اندازی انجمن بلاک چین

اخبار ارز: سایت خبری Cointelegraph در ماه ژوئیه گزارش داد که هدف عمده مشارکت بین مرکز بین المللی اقتصادی دبی ، Mashreq Bank و شرکت fintech Norbloc این است که در نظر دارد یک انجمن تبادل داده با نام (KYC) مبتنی بر بلاک چین را با هدف ترکیبی از فعالیت KYC در مؤسسات مالی شرکت کننده و ارگانهای دولتی از سال 2020 راه اندازی کند.

منبع ترجمه :             www.Cointelegraph.com

تهیه و ترجمه :           گروه نویسندگان اخبار ارز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.