اخبار ارز
پایگاه خبری ارز در ایران

استخراج ارز دیجیتال،از رویا تا واقعیت

7

استخراج ارز دیجیتال،از رویا تا واقعیت

اگر در مورد استخراج ارز دیجیتال خیال پردازی می کنید و یا فقط در رابطه با پیشرفته ترین تکنولوژی که بشر تا بحال موفق به کشف آن شده است کنجکاو هستید،این متن می تواند کمک بسیار ارزنده ای برای شما محسوب شود. اگرچه ممکن است استخراج ارز دیجیتال همانند نامش بسیار پیچیده به نظر برسد،ولی این راهنما میتواند شما را در برداشتن گام های اول کمک کند.

نقل شده است که هزار نفر برای پیدا کردن طلا اقدام می کنند.بعد از گذشت 6 ماه یک نفر از آن هزار نفر موفق موفق به پیدا کردن طلا می¬شود.او با این کار نه تنها موقعیت شغلی خود بلکه موقعیت شغلی 999 نفر دیگر را هم تضمین می کند.این کار به اندازه ی 6000 ماه یا به عبارتی 5000 سال ارزش دارد.زیرا تلاشی که برای یافتن آن شده است در نهایت منجر به رهایی تعداد بسیار زیادی از رنج و خستگی کار و گرسنگی و تشنگی شده است.پس ارزشش را دارد!!!

بر گرفته شده از فیلم The Treasure of the Sierra Madre

معرفی مبحث استخراج ارز دیجیتال:

بیت کوین مانند هیچ یک از پدیده هایی که بشر تا بحال به خود دیده است نیست. با داشتن قابلیت تراکنش سریع،ارزان و بدون محدودیت جغرافیایی،بیت کوین این پتانسیل را دارد تا مفهوم پول و تجارت را در دنیای مدرن زیر و رو کند. استخراج ارز دیجیتال و بیت کوین به عنوان یک پروژه نرم افزاری آزاد و به شکل مقاله توسط ساتوشی ناکاموتو و در سال 2009 به جهان معرفی شد و کار خود را آغاز کرد. ناکاموتو که گویا فقط به این منظور توسط خدا خلق شده بود که بیت کوین را به دنیا معرفی کند،یک سیستم انتقال ارزش آنلاین طراحی کرد که یک ارز دیجیتال با آینده ای بسیار درخشان را حمایت میکرد. بوجود آمدن بیت کوین توسط پیوند بین نرم افزار و تکنولوژی های شبکه محقق می شد. نرم افزاری به نام شبکه بیت کوین بطور همزمان هم بیت کوین های شما را مدیریت می کرد و هم کمک میکرد که بتوانید بیت کوین های خود را خرج کنید.

شبکه بیت کوین و بلاک چین

این نرم افزار،شبکه ای به نام بلاک چین(BlockChain)  را پشتیبانی می کرد که تمامی تراکنش هایی که توسط نرم افزار تایید شده است را نگهداری می کرد. شبکه بیت کوین از هزاران کامپیوتر تشکیل شده است که وظیفه پشتیبانی نرم افزار آن را برعهده دارند.علاوه بر این موارد، این مجموعه دارای دو وظیفه ی اصلی است: مورد اوّل تقویت اطلاعات تراکنش ها و دیگری تأیید آن اطلاعات؛تا بدین ترتیب هیچ بیت کوینی دو بار در شبکه خرج نشود.

استخراج ارز دیجیتال, اخبار ارز, اخبار ارز دیجیتال

اولین وظیفه به راحتی  توسط این حقیقت اجرا می شود که شبکه بیت کوین به عنوان یک شبکه ی همتراز(Peer To Peer) عمل می کند.توضیح وظیفه دوم کمی پیچیده است و من آن را اینگونه بیان می کنم که این همان کلید خلاقیت و موفقیت آن است؛پیشرفتی که تحت عنوان استخراج ارز های دیجیتال تعریف می شود و توسط کامپیوترهایی پشتیبانی می شود که استخراج ارز دیجیتال در سراسر دنیا را انجام می دهند.

استخراج ارز دیجیتال،چرا؟!

این سوال دارای جواب های گوناگونی است. دلایل شما برای استخراج بیت کوین واستخراج ارز دیجیتال می تواند به مرور زمان و بر اساس اطلاعات شما از این فرایند دچار تغییر شود. در این رابطه،جویا شدن علت علاقه ی دیگران به استخراج ارز دیجیتال می تواند کمک کننده باشد. بسیاری از افراد ماینینگ را به این خاطر دنبال می کنند تا گرایش طبیعی خود به چیزهایی که بطور روز مرّه انجام می دهند را ارضاء کنند. به عنوان مثال: برای برخی افراد استخراج ارز دیجیتال شبیه پروژه های وسوسه انگیز کامپیوتری است که به این دلیل گسترش یافته اند که هم سرگرم کننده هستند و هم اینکه افراد درگیر در آن فکر می کنند برای حل یک مشکل بزرگتر با یکدیگر در حال همکاری هستند.

استخراج ارز دیجیتال, اخبار ارز, اخبار ارز دیجیتال, اخبار ارز دات کام
ریگ استخراج ارز دیجیتال؛تصویر یک ریگ ساخته شده با کارت های گرافیک(GPU)
استقبال مردم از این پروژه

به عنوان مثال در پروژه ی Folding@Home که یک پروژه ی گسترش یافته محاسباتی برای مطالعه بر روی تعیین ساختار پروتئین ها است،افراد علاقه مند قدرت پردازش کامپیوتر خود را به اشتراک می-گذارند تا به دانشمندان در شناسایی ساختارهای پروتئینی کمک کنند. افراد و تیم ها در این پروژه با یکدیگر به رقابت می پردازند تا مشاهده کنند که چه کسی می تواند بیشترین کمک را برای حل پروژه ی مورد نظر به انجام برساند!!! در مورد استخراج ارز دیجیتال هم شرایط مشابه حاکم است، شما به کمک قدرت پردازش کامپیوتر خود امکان بوجود آمدن یک واحد پولی و شبکه ی پرداختی را فراهم می کنید که مشکلاتی همچون هزینه ی تراکنش بالا و ممنوعیت های بانکی را ندارد. بیت کوین ترکیبی جدید از چندین تکنولوژی رو به رشد است(نمودار های رمز نگاری شده،شبکه های هم تراز شده،دیتا سنتر های غیر متمرکز) و بسیاری از مردم وارد مقوله ی استخراج ارز دیجیتال می شوند تا تجربه ی استفاده از این تکنولوژی ها را بدست آورند.

استخراج ارز دیجیتال.اخبار ارز, اخبار ارز دیجیتال

استخراج ارز دیجیتال؛فرصت یا تله

از آنجایی که بیت کوین یک واحد پولی است و استخراج ارز دیجیتال می تواند به عنوان یک تجارت پر سود انجام شود،تعداد بسیار زیادی از ماینر ها برای سود شخصی خود این کار را انجام می دهند. البته این یک تجارت پر ریسک محسوب می شود،چرا که قیمت ارز دیجیتال  و به دنبال آن استخراج ارز دیجیتال می تواند متحمل نوسان های شدیدی شود و اینکه تهیه ی تجهیزات مناسب استخراج ارز دیجیتال می تواند ده ها هزار دلار هزینه داشته باشد. اگر فکر می کنید که آماده ی پذیرش این ریسک هستید،مطمئن شوید که اطلاعات کافی را در این زمینه بدست آورده اید. ماینینگ روشی برای استخراج ارز دیجیتال است و این روش معمولاَ برای افرادی خوش آیند است که نمی خواهند ریسک معاملات پر نوسان ارز های دیجیتال را به جان بخرند و یا محصولی برای عرضه به بازار ندارند تا در عوض آن بیت کوین یا ارز دیجیتال دریافت کنند.

یک محرک مهم برای استخراج 

یک محرک مهم برای استخراج ارز دیجیتال می تواند ناشناس ماندن هویت استخراج کننده باشد. اگر یک بلاک را حل کرده اید و آنقدر محتاط هستید که برای وصل شدن به شبکه استخراج ارز دیجیتال(Mining Pool) از نرم افزار Tor استفاده می کنید،با تقریب نزدیک به 100% میتوان گفت که هویت شما مخفی خواهد ماند.

علاوه بر این موارد،دلایل بسیاری برای استخراج ارز دیجیتال و استخراج بیت کوین وجود دارد ولی حسن ختام ما برای این بخش این است که اگر تجارتی دارید که به این تکنولوژی وابسته است،موفقیت هرچه بیشتر این تکنولوژی نو پا آرزوی قلبی شما خواهد بود.

انواع ارز دیجیتال:

احتمالاّ تا به این قسمت اطلاعات جامعی را در مورد تاریخچه و نحوه ی عملکرد ارز های دیجیتال و استخراج ارز دیجیتال در اختیار شما قرار داده ایم .در این قسمت قصد داریم تا شما را با چند ارز دیجیتال معروف آشنا کنیم.

بیت کوین،پادشاه ارز های دیجیتال:

بیت کوین که از آن به عنوان پادشاه پادشاه دنیای استخراج ارز دیجیتال یاد می شود،اولین ارزی است که به جهان معرفی شد و همچنان از نظر اندازه ی شبکه و سهم از بازار در جایگاه اول جهان قرار دارد. حد نهایی تعداد بیت کوین هایی که می تواند توسط این شبکه تولید شود 21 میلیون عدد است.از جمله ویژگی های اصلی بیت کوین می توان به Open Source بودن شبکه ی و Peer-To-Peer  بودن آن اشاره کرد.

استخراج ارز دیجیتال, اخبار ارز. اخبار ارز دیجیتال

اتریوم،عصای دست استارت آپ ها:

در رابطه با استخراج ارز دیجیتال اتریوم میتوان بیان کرد که این ارز دیجیتال یک عضو مهم از خانواده-ی ارز های دیجیتال است که علاوه بر ویژگی های بیت کوین،ویژگی های دیگری همچون نداشتن محدودیت در تعداد را نیز دارد(بیت کوین محدودیت 21 میلیون عدد را دارد). در کل،شبکه ی استخراج اتریوم را می توان شبکه ای مستقل از شبکه ی استخراج ارز های دیجیتال معرفی کرد که به صاحبان کسب و کار ها این امکان را می دهد تا توکن هایی را بوجود بیاورند که هنوز ماین نشده اند!!!

روش دستیابی به اتریوم

اجازه بدهید توضیح بیشتری بدهم. فرض کنید یک پارک مجازی به عنوان پارک اتریوم وجود دارد و شما می توانید به عنوان مثال یک بازی ویدئویی را در شعبه ی خود به فروش بگذارید. شما می توانید سهام بازی ویدئویی خود را به شکل یک توکن و با یک قیمت پایه ی مشخص به فروش برسانید ولی باید قسمت کوچکی از فروش خود را به شبکه ی اتریوم به عنوان سهم فروش بدهید.ساز و کار گفته شده در این مثال اساس کار ارز های دیجیتالی همچونEOS ، TRON و یا BNB  می باشند و استخراج اتریوم در راستای استخراج ارز دیجیتال به گونه ای می تواند به رشد این شبکه کمک کند.همچنین شایان ذکر است که استخراج ارز دیجیتال در این شبکه با نوسانات بازار استارتآپ ها در ارتباط است.

استخراج ارز دیجیتال, اخبار ارز. اخبار ارز دیجیتال

استخراج ریپل،از ادّعای ایجاد پایداری تا تغیان بر ضدّ سوئیفت:

ریپل،ارز دیجیتال دیگری است که در سال 2012 بوجود آمد است.در مورد استخراج ارز دیجیتال ریپل می توان گفت که این ارز نیز مانند سایر ارزهای دیجیتال از شبکه ی بلاک چین برای پشتیبانی استفاده می کند و یک شبکه ی Open Source محسوب می شود.از اهداف بوجود آمدن ریپل میتوان به ارائه ی سرویس های مالی به مؤسسات و بانک ها اشاره کرد. به گونه ای که حتی گفته شده است در آینده ای نه چندان دور این سیستم پرداخت جایگزین سوئیفت خواهد شد!!!

از جمله مزایای ریپل می توان به زمان انجام تراکنش بسیار کم (حدود 0.4 ثانیه برای هر تراکنش)،ریسک بسیار پایین در ترانکن ها در مقایسه با شبکه ی سوئیفت،کارمزد بسیار پایین و وجود نداشتن واسطه بدر فرایند انتقال پول اشاره کرد.همچنین استراج ریپل،زمینه را برای استخراج استلار که یک ارز دیجیتال وابسته به ریپل است را فراهم کرده است.

استخراج ارز دیجیتال, اخبار ارز. اخبار ارز دیجیتال
استفاده از ریپل پرداخت های بین المللی را آسان تر،سریع تر و مطمئن تر کرده است
دوج کوین،کارت هدیه ی شبکه های اجتماعی:

دوج کوین،ارز دیجیتال دیگری است که بر مبنای یک ارز دیجیتال دیگر به نام لایت کوین بوجود آمده است.در دنیای جمع آوری ارز دیجیتال،جالب است بدانید که خالق دوج کوین یعنی آقای بیلی مار هدف خود از ایجاد این ارز دیجیتال را تفریح و سرگرمی عنوان کرده است!!! بطور کلی امروزه از این ارز دیجیتال برای حفظ سرمایه و پاداش در شبکه های اجتماعی استفاده می شود. به عنوان مثال در شبکه ی اجتماعی ردیت(Reddit) این ساز و کار بوجود آمده است که در صورت تمایل بتوانید انتشار دهندگان مطالب را با پرداخت دوج کوین تشویق کنید.

در کل،مقوله ی ارزهای دیجیتال و به دست آوردن ارز دیجیتال زمینه ی جذّابی برای سرمایه گذاری و فعالیت برای افرادی است که دوست دارند از دانش خود در زمینه های مرتبط با آن استفاده کنند.

استفاده از ریپل پرداخت های بین المللی را آسان تر،سریع تر و مطمئن تر کرده است

تهیه و ترجمه :    گروه نویسندگان اخبار ارز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.