اخبار ارز
پایگاه خبری ارز در ایران

استاندارد های ارز دیجیتال در دست تدوین

25

رئیس سازمان ملی استاندارد از ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور اسحاق جهانگیری در رابطه با استانداردهای ارز دیجیتال خبر می دهد.

 

استانداردهای ارز دیجیتال

وی بیان کرده است که شورای فقهی برای بررسی استانداردهای حلال تشکیل شده است.

 

استانداردهای ارز دیجیتال

به گزارش اخبار ارز به نقل از نیره پیروزبخت امروز سه شنبه ۱۶ مهر ۹۸ در مراسم روز ملی استاندارد از ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور برای تدوین استانداردهای مرتبط با آن خبر داد و گفت در طی این سال مصوباتی که از سوی هیئت وزیران به سازمان ملی استاندارد ابلاغ داده شده است که وظایف جدیدی را برای این سازمان بیان میکند از جمله آن تدوین استانداردهای ملی ارز دیجیتال و حوز اینترنت اشیا و دستگاه‌های مسیریاب می باشد.

رئیس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه در اجلاس اخیر ایزو از ۱۶۳ کشور عضو این سؤال مطرح شد که آیا راهبردی در رابطه با هوشمند سازی، فناوری‌های نوین و اینترنت اشیا دارند که در جریان آن مشخص شد که ایران یکی از کشورهای پیشرو در این زمینه است

اضافه کرد:

“با توجه به مصوبه معاون اول رئیس جمهور که به سازمان ملی استاندارد ابلاغ شده، هم‌اکنون در حال تدوین استانداردهای مرتبط با حوزه ارز دیجیتال هستند”

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال

ماینینگ با در نظرگرفتن مسائل فقهی

به گفته پیروزبخت جلسات متعددی در حوزه استانداردهای ارز دیجیتال  و بیت کوین برپا شد که با توجه به مباحث تحریمی ایران با تمام قوا رو به جلو در حال پیشرفت هستیم و در این صنعت از بسیاری از کشورهای پیشرفته جلوتر خواهیم بود.
تاکنون در ایران ۳۳ هزار و ۵۰۰ استاندارد تدوین شده است که یک سوم آن در دو دولت اخیر بوده این در شرایطی است که شورای فقهی را تشکیل داده‌ایم تا بتوانیم به صورت شرعی و با در نظر گرفتن مسائل فقهی به تدوین استانداردهای ارز دیجیتال  حلال در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت داشته باشند.
ایشان تصریح کرد که :

” راهبرد هوشمند سازی و تدوین استانداردهای حوزه فناوری‌های نوین از جمله دستور کارهای سازمان ملی استاندارد است”
تجارت با برند حلال می‌تواند یکی از مزیت‌های ایران و فرصتی برای بهره‌گیری از مزیت‌های حوزه استخراج رمز ارزها باشد.

در این رابطه به این موضوع اشاره شد که ایران پس از چین و ژاپن سومین کشور به صورت مشترک با کره جنوبی است که نظام استانداردهای ارز دیجیتال آن از پیشرفت مناسبی برخوردار است.
ایران عضویت بسیاری از سازمان‌های بین المللی را در حوزه استاندارد را دارا می باشد از جمله تقویت و توسعه نظام استاندارد، عضویت ایران در موسسه استاندارد کشورهای عضو اکو، عضویت ایران در موسسه اندازه شناسی کشورهای آسیا و اقیانوسیه و عضویت ایران در همکاری تأیید صلاحیت آزمایشگاه‌ها .

بازنویسی و فراوری: گروه نویسندگان اخبار ارز دات کام

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.