اخبار ارز
پایگاه خبری ارز در ایران

اخبار ارز دیجیتال در ایران طی هفته گذشته

11

اخبار ارز دیجیتال در ایران ، اخباری جنجالی انتقادی و فقهی طی هفته گذشته

اخبار ارز دیجیتال در ایران طی هفته گذشته با اخباری جنجالی انتقادی و فقهی مواجه بوده است. به طوری که دنیای ارز دیجیتال در ایران دنیایی جنجالی بوده است.

اخبار فقهی ارز دیجیتال

به گفته ی استاد فقه الاقتصاد آقای حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد مبشری‌عارف، در رابطه با صنعت بلاک چین و ارزهای دیجیتالی نبایست دائماً ارزهای دیجیتال را پول مشکوک بدانیم و با ایجاد «توهمُ مال» در دل مردم شک ایجاد نماییم. و یا اینکه با اجرای جلسات متعدد مسائل مهم نظام حل نشود و تا دهه های دیگرمتوجه نشویم که به خاطر این اما و اگرها چقدر عقب مانده ایم.

اخبار ارز دیجیتال ماینینگ در ایران

به گزارش اخبار ارز دات کام عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی آقای فرزین فردیس، با توجه به یکی نبودن پیک های مصرفی برق طی شبانه روز تعیین تک نرخی را برای تمامی ساعات شبانه روز برای استخراج سازی ارز دیجیتال (صنعت ماینینگ) غیرمنطقی خواند. وی به عنوان راه کار مطرح کرد که احتیاج به یک نظام شناور و چند نرخی تعرفه برق برای این صنعت داریم. او حتی نظام چند تعرفه ای طی زمان ها و فصول مختلف سال برای فعالیت استخراج گران ارزهای دیجیتالی و صنعت ماینینگ ضروری دانست.

پس از مصوبه هیئت دولت در رابطه با صنعت ماینینگ با امضای معاون اول ریاست محترم جمهور، جناب آقای دکتر جهانگیری، بعد از ماه ها بحث و بررسی و جنجال آفرینی درباره استخراج ارز دیجیتال بالاخره ابلاغ شد. که با انتقاد شدید رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای آقای سعیدی نائینی از مصوبه ماینینگ روبه رو شد. وی ادعا کرد که با این مصوبه دوست سوخت و دشمن شاد شد. این مسئول بر این باور است که صنعت بلاک چین و استخراج ارزهای دیجیتالی خصوصاً بیت کوین، به عنوان راهکاری برای مقاومت علیه تحریم های آمریکا است.

 

تهیه و ترجمه: گروه نویسندگان اخبار ارز دات کام

 

یک نظر
  1. […] اخبار ارز دیجیتال در ایران طی هفته گذشته […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.